Основою економіки Томаківської громади є сільськогосподарське виробництво, переробка аграрної продукції та промислові підприємства у сфері будівництва, переробки корисних копалин та виробництва пакувальної продукції.

Традиційно для громади у вирощуванні зернових переважають пшениця, ячмінь та кукурудза, а серед олійних культур – соняшник та рапс. На території громади виробляються комбікорм, крупи, олія, шрот та мед (ТОВ «Оберіг», СФГ «Скорук А.В.», ТОВ «Агроцентр розвитку бджільництва СПАС» та ін.). Фермерське господарство «Пальця О.О.» вирощує яблука в садах, площею 10 га.

Приватне підприємство «Перше травня» єдине в області промислово виробляє вовну. Також стабільними залишається поголів’я великої рогатої худоби та тенденція до збільшення виробництва м’яса. Молочне підприємство ТОВ «Інтер-мол», формує попит на виробництво молока фермерськими господарствами майже всього району та забезпечує молочною продукцією прилеглі міста.

Промислові підприємства Томаківської громади виробляють будівельні матеріали, столярні вироби, пакувальну тару для яєць та плівку для сипучих матеріалів. Зокрема упаковку для курячих яєць виготовляє ТОВ «Томаківський завод литої тари».

За умов децентралізації економіки громад соціально-економічний розвиток ОТГ не можливий без достатнього фінансування капітальних інвестицій, насамперед у модернізацію виробництва високотехнологічних та конкурентних товарів з високою доданою вартістю, та нарощування їх експорту, а також запровадження інноваційних і енергоощадних технологій.

Капітальні інвестиції в Томаківській ОТГ спрямовані на:

  • запровадження сучасних аграрних технологій, що дозволило збільшити урожайності починаючи з 2000 року у 2,5-3 рази;
  • розвиток інфраструктури, в тому числі вуличне освітлення, водозабезпечення, ремонт автомобільних доріг. У поточному році розпочато реконструкцію парку за обласним проєктом «Територія комфорту».
  • Виробництво підприємствами нових видів продукції. Наприклад, ФОП «Падух В.В.» у 2019 році інвестувало у лінію з виробництва шлакоблоку. ТОВ «Томаківський завод литої тари» в поточному році здійснює інвестиції у виготовлення нового виду упаковки для яєць.

Перспективне зростання може бути забезпечене шляхом розвитку:

  • ягідництва (вирощування полуниці, малини та інших ягід в рамках сільськогосподарського кооперативу);
  • птахівництва;
  • логістичної інфраструктури.

Томаківська громада пропонує для реалізації інвестиційну пропозицію щодо створення автомобільної інфраструктури для відпочинку та обслуговування, а також промислові приміщення з наявною інженерною інфраструктурою для сільськогосподарського виробництва або створення логістичного центру.

Детальніше з пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.