Троїцька сільська об’єднана територіальна громада доповнила рубрику «Інвестиційні профілі ОТГ», започатковану DIA.

Троїцька ОТГ, утворена у 2017 році, є невеликою за чисельністю, однак фінансово високо спроможною. Показник власних доходів на одного мешканця становить 35,7 тис. грн, що і забезпечує громаді перше місце серед ОТГ України з чисельністю до 5 тисяч мешканців.

Значна частина суб‘єктів господарської діяльності задіяні в секторі сільського господарства. Аграрний сектор спеціалізується на вирощуванні зернових (озима та яра пшениця, ячмінь ярий та озимий, горох, кукурудза, просо) та технічних культур (соняшник, ріпак озимий).

Одним із бюджетоутворюючих підприємств громади є шахта «Павлоградська» ДТЕК Шахтоуправління «Павлоградське». Майже 60% бюджету ОТГ формується завдяки надходженням від його діяльності.

Вже 14 років на території ОТГ успішно працює «Agro KMR» – компанія із французькими інвестиціями. За цей час підприємство запровадило новітні технології та культуру виробництва, взявши участь у проєктах корпоративної соціальної відповідальності. «Agro KMR» орендує більш ніж 8 тис. га землі, де вирощують пшеницю, ячмінь, соняшник, ріпак та горох.

Розробник базових селекційних форм та комерційних гібридів кукурудзи – науково-виробниче фермерське господарство Компанія «МАЇС» – також веде свою діяльність на території громади. Це виробник насіння широкого спектра гетерозисних форм кукурудзи для насіннєвого ринку України та країн Європи. За 25 років компанія створила власний генетичний банк, що містить кілька тисяч селекційних зразків. В Троїцькій ОТГ підприємство вирощує селекційні гібриди на 700 га землі.

Економічне зростання громада вбачає в наступних пріоритетах:

  • розвиток садівництва, виноградарства, тепличних господарств, бджільництва через створення у тому числі сільськогосподарських кооперативів;
  • створення виробництва з переробки молока;
  • розвиток малого та середнього підприємництва у секторі побутових послуг та зеленого туризму.

Пропонуючи більше ніж 190 га вільних земельних ділянок громада запрошує для подальшої співпраці.

Детальніше з пропозиціями громади пропонуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.