Україна піднялася у міжнародному рейтингу кредитних ризиків

Україна рухається в правильному напрямку. В ризиковій класифікації Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), яку було опубліковано 31 січня, позиція України була переведена з 7-ї до 6-групи ризиків.

Про це у Facebook повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – торговий представник України Тарас Качка.

“Україну перевели з 7 до 6 групи країнових ризиків у OECD. Це звісно дуже мало, але всі ризики пов‘язані з Україною і українськими компаніями стають меншими. Це означає менша вартість страхування, менші ставки кредитів, більші строки і ліміти кредитних ліній”, – написав Тарас Качка.

З 201 країни, які підпадають під класифікацію покращили власні позиції ще дві держави – Косово та Сербія.

Покращення позицій в рейтингу кредитних ризиків матиме позитивний вплив на українські компанії, які працюють з зовнішніми ринками. Зменшення ризиків у відношенні останніх автоматично призведе до зменшення вартості страхування їх ризиків, збільшення для них кредитних ліній на більш вигідніших умовах.

Класифікація країн в залежності від ступеня територіального ризику проводиться ОЕСР на підставі результатів економетричної моделі, яка обробляє актуальні дані Міжнародного валютного фонду і Світового банку про фінансову та економічну ситуацію класифікованої країни, а також дані про досвід платежів експортних кредитних страхових компаній країн – учасників ОЕСР.

Країни класифікуються за 7-ма категоріям ризику, де в 7-й категорії представлені країни з найвищим рівнем територіального ризику, а в 1-й категорії – країни з мінімальним рівнем ризику.

Ризик країни включає ризик передачі і конвертованості (тобто ризик, яким уряд вводить капітал або валютний контроль, що перешкоджає перетворенню національної валюти в іноземну валюту і / або переказ коштів кредиторам, розташованим за межами країни), а також випадки форс-мажору (наприклад: війна, експропріація, революція, громадянські заворушення, повені, землетруси).

До ОЕСР входить 35 розвинених країн. ОЕСР вважається третьою за потужністю впливовою економічною установою світу поряд із Міжнародним валютним фондом та Світовим банком.

За матеріалами: Міністерства фінансів України