Україна покращила позиції в рейтингу зв’язків з інвесторами та відкритості даних Інституту міжнародних фінансів

Інститут міжнародних фінансів (Institute of International Finance, IIF) випустив щорічний рейтинг якості взаємодії суверенних емітентів із міжнародними портфельними інвесторами та відкритості даних і відзначив Україну як одну з топ 3 країн з найбільшим прогресом у відкритості даних серед країн, що розвиваються.

В 2019 році оцінка України в сфері відносин з інвесторами (investor relations, IR) виросла на 3,5 бали, збільшившись з 36,5 до 40 з максимальних 42-х завдяки продовженню політики відкритості та прозорості, застосування Мінфіном найкращих світових практик у сфері взаємодії з міжнародними портфельними інвесторами, а саме вперше проведення глобальних дзвінків з інвесторами та публікації розширених даних для аналізу на веб-сайті Міністерства.

В цьогорічному звіті IIF Україна стала однією з трьох країн разом з Ганою та Угорщиною з найбільшим прогресом у сфері якості поширення даних суверенними емітентами: оцінка відкритості даних зросла на 4 бали – з 32 до 36 з 44 максимальних. Зокрема, IIF відзначив у своєму звіті, що прогрес вдалось досягнути завдяки частковому впровадженню обліку за методологією IMF GFSM 2001, оприлюдненню  графіку погашення державного боргу щоквартально та публікації графіку погашення валового зовнішнього боргу.

IIF розробив 20 критеріїв для оцінки практик відносин з інвесторами (IR) та 23 критерії для оцінки якості поширення даних суверенними емітентами, що представлені на міжнародних ринках капіталу. Бали за кожний критерій в оцінці IR практик присвоюються на підставі його відносної важливості з точки зору інвестора. Рекомендації IIF щодо взаємодії з інвесторами та прозорості даних для суверенних емітентів покликані запобігати кризовим ситуаціям через відкритий діалог між емітентами та інвесторами.

Нагадаємо, в 2018 році Інститут міжнародних фінансів також визнав найбільший прогрес України: оцінка практик України в сфері відносин з інвесторами виросла на 20 балів, збільшившись з 16 до 36,5 із максимальних 42-х після того, як Міністерство фінансів удосконалило підходи до відносин з міжнародними портфельними інвесторами.

Інститут міжнародних фінансів (IIF) – це глобальна асоціація фінансових інституцій, яка налічує близько 450 членів з більш ніж 70 країн. Місія інституту полягає в підтримці фінансової індустрії, сприянні стратегічному управлінню ризиками; розробці найкращих практик галузі; і підтримці регуляторної, фінансової та економічної політики, що відповідає широким інтересам її членів та сприянні глобальній фінансовій стабільності та стійкому економічному зростанню. Членами ІІF є комерційні та інвестиційні банки, компанії з управління активами, страхові компанії, суверенні інвестиційні фонди, хедж-фонди, центральні банки та банки розвитку.

Джерело: www.mof.gov.ua/uk