Уранова руда, прилади радіаційного контролю, штучне хутро та солодощі як економічна окраса ЖОВТОВОДСЬКОЇ ГРОМАДИ

Новостворена Жовтоводська міська територіальна громада, що сформувалася у листопаді 2020 року – є економічно спроможною та інвестиційно привабливою. Центр  громади  м. Жовті Води – наймолодше місто України на заході Дніпропетровської області. Візитною карткою Жовтоводської громади  ̶  є Палац культури, збудований у 1957 році. Вишукана будівля разюче виділяється серед будинків міста. У 1985 році його занесено в список архітектурних пам’яток Дніпропетровської області.

Монофункціональність громади, визначається розвиненою гірничодобувною промисловістю. Містоутворююче підприємство ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат»  входить в десятку найбільших виробників урану (2% від світового видобутку) та єдине в Україні підприємство, яке забезпечує видобуток уранової руди та виробляє концентрат природного урану. Підприємство забезпечує ураном українські атомні станції  на 40%.

Підприємства малого та середнього бізнесу забезпечують диверсифікацію економіки громади, створюючи продукцію з високою доданою вартістю, у таких галузях як машинобудування, металургійна, харчова та легка промисловість. На особливу увагу заслуговують наступні підприємства:

ТОВ  «Позитрон GmbH» спеціалізується на розробці та виробництві приладів і систем радіаційного та радіоекологічного контролю, призначених для використання на підприємствах атомної енергетики, пропускних пунктах на державному кордоні, в наукових дослідженнях, медицині, екологічному моніторингу та ін.

ТОВ «ФИМ» уже понад 40 років успішно працює в галузі виробництва штучного хутра на трикотажній основі. За цей час підприємство здобуло репутацію надійного партнера, здатного конкурувати з провідними світовими виробниками штучного хутра. Встановлена потужність ТОВ «ФИМ» дозволяє випускати понад 7 млн м2 штучного хутра на рік.

Торговий дім «Добробут»  ̶   це компанія, яка виготовляє кондитерські вироби із застосуванням нових технологій та високоякісних продуктів. З 2019 року продукція ТД «Добробут» вийшла на міжнародний ринок, постачання здійснюються в такі країни як Білорусь, Латвія, Естонія, Ізраїль, Палестина, Молдова, Румунія, Саудівська Аравія.

Інвестиційну привабливість громади підкреслює діяльність 5 підприємств з іноземними інвестиціями, що вже працюють у місті:

  • ТОВ «ЮНАЙТЕД ТАБАКО» (Велика Британія) – виробництво тютюнових виробів;
  • ТОВ «ХІМПРОМКЛІНІНГ» (Естонія) – прибирання будинків;
  • ТОВ «ТЕХНОЛОГІЧНІ СИСТЕМИ І МАШИНИ» (Угорщина) – механічне оброблення металевих виробів;
  • ТОВ «ФЕГ ВЕСТАЛ Україна» (Угорщина) – оптова торгівля залізними виробами;
  • ТОВ «МЕДІАХАБ» (Швеція) – комп’ютерне програмування.

А також наявність вільних територій для потенційного розміщення нових виробництв. Для реалізації інвестиційних проєктів, пропонуються наявні активи – 6 вільних земельних ділянок загальною площею 190 га та 4 об’єкти нерухомості.

Економічне зростання громада вбачає в розвитку:

  • малого та середнього бізнесу;
  • сільськогосподарських підприємств;
  • гуманітарної та соціальної сфери.

Детальніше з усіма пропозиціями запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ТГ за посиланням.