Уряд продовжив прийом заявок від підприємств на включення до списку української с/г техніки, вартість якої частково компенсуватиметься аграріям з державного бюджету

25 жовтня, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка вносить зміни до порядку часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва.

Як відомо, 1 березня Уряд ухвалив рішення про використання бюджетних коштів для часткової компенсації с/г товаровиробникам вартості української сільськогосподарської техніки та обладнання (постанова Кабінету Міністрів від 01.03.2017 №130). Відповідне рішення Уряду, спрямоване на підтримку українських сільгоспвиробників, які зможуть дешевше купувати техніку та обладнання і оновити власний технічний парк, що дозволить підвищити купівельну спроможність наших аграріїв і стимулюватиме машинобудування та іншу промисловість.

“Принципова відмінність цієї програми компенсації від тих, які діяли до 2011 року, – збереження ринкових відносин. Рішення щодо купівлі техніки (та, відповідно, стимулювання виробництва) приймає покупець. Відтак, працює принцип “гроші ходять за клієнтом”. Тому сьогодні ми встановили вимоги для виробників щорічно підтверджувати відповідність критеріям їхньої техніки та обладнання. А ще подовжили строки, щоб більше компаній могли долучитися до програми. Чим ширший вибір буде у фермера – тим краще”, – коментує рішення Уряду Степан Кубів, Перший віце-прем’єр міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

Одержувачами бюджетних коштів можуть бути фізичні та юридичні особи – підприємці, основною діяльністю яких є постачання сільськогосподарських товарів. Часткова компенсація надається на техніку та обладнання, ступінь локалізації виробництва яких перевищує 60%. Водночас, для складної самохідної техніки, мінімально необхідний ступінь локалізації виробництва становить 35% у 2017 році (див. Постанову Кабінету Міністрів України від 27 травня 2013 р. № 369).

Ухвалена постанова Уряду передбачає зміни строків подання заявок підприємствами-виробниками сільськогосподарської техніки та обладнання на включення у переліки техніки, вартість якої буде компенсуватися. Термін подачі заявок на включення у перелік у 2017 році продовжено до 17 листопада. У наступних роках заявки на включення до переліку будуть подаватися до 31 жовтня.

Крім цього, тепер  підприємства-виробники сільгосптехніки та обладнання будуть зобов’язані щороку підтверджувати відповідність техніки і обладнання встановленим критеріям. Постанова також визначає питому вагу витрат на оплату праці у складі собівартості продукції для суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування обліку та звітності, у розмірі 8%.