Уряд схвалив Стратегію розвитку експорту продукції сільського господарства, харчової та переробної промисловості України до 2026 року

Розвиток зовнішньої торгівлі України в секторі АПК планується здійснювати відповідно до нової Стратегії розвитку експорту продукції сільського господарства, харчової та переробної промисловості України, яку було схвалено Урядом України.

Метою Стратегії є активне просування українських виробників на світовий ринок продовольства,  через інформаційно-аналітичне забезпечення експортерів актуальними даними, електронними сервісами та маркетинговими заходами.

Головні напрямки розвитку експортної політики:

  • збільшення частки продукції глибокої переробки;
  • забезпечення доступу до зовнішніх ринків для вітчизняних експортерів;
  • збільшення товарних позицій органічної продукції.

Стратегія передбачає:

  • впровадження інструментів оцінки експортного потенціалу за основними видами продукції;
  • впровадження вимог щодо виробництва та схем якості відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом;
  • удосконалення санітарних та фітосанітарних заходів у сфері безпечності продукції;
  • стимулювання використання інноваційних підходів та технологічних рішень у виробництві.

Слід зазначити, що агропромисловий комплекс Дніпропетровського регіону займає четверте місце в Україні за обсягами реалізованої продукції із сумою близько $2 млрд (6% від України) і демонструє зростання у 9% в порівнянні з минулим роком.

Капітальні інвестиції в регіональний сектор АПК в 2018 році  склали $ 217,5 млн (зростання 17,7% до 2017 року), близько половини з яких вкладено у рослинництво.

У зовнішній торгівлі регіональний сектор АПК, з часткою 6,9%, посідає друге місце із сумою $ 540,6 млн. Імпорт складав $ 462,0 млн (8,3%). При цьому значна частина виручки повертається за кордон для придбання сільськогосподарської техніки та обладнання. Позитивне сальдо агропромислового комплексу регіону демонструє експортно-орієнтований розвиток сектору.