Вакулівську  територіальну громаду створено однією з перших в Україні, в листопаді 2015 року шляхом об’єднання 18 населених пунктів трьох сільських рад: Жовтневої, Нововасилівської, Новоолексіївської сільських рад Криворізького району Дніпропетровської області. Центром Вакулівської ТГ є с. Вакулове – наймолодше село Дніпропетровщини.

За результатами Регіонального центру економічних досліджень та  підтримки підприємництва Вакулівська ТГ входить до ТОП-20 рейтингу інституційного потенціалу та стійкості малих і середніх спільнот України.

Вуличне освітлення, облаштовані сквери, безкоштовний WiFi, соціальний транспорт, сучасні спортивні майданчики, у кожного школяра свій планшет, а у фельдшера скутер – все це результат плідної роботи професіональної команди Вакулівській ТГ.

Громада активно бере участь у міжнародних грантових програмах, таких як DOBRE, GIZ, U-LEAD. Так, за фінансової підтримки Україно-швейцарського Проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO)  та Дніпропетровської обласної ради проведено сучасне вуличне  освітлення та модернізована наявна система водопостачання в громаді.

Основна галузь економіки громади є сільське господарство. На території працює 11 сільськогосподарських товариств, 29 фермерських господарств, 28 приватних підприємств та 569 особистих селянських господарств.

Найбільшими, в обробітку у яких знаходиться біля 32% сільськогосподарських угідь громади, є:

  • ТОВ «Євромоноліт» – земельний банк 2050 га (кукурудза, пшениця, соняшник, ячмінь);
  • ТОВ АГРОФІРМА «ПЕТРОВО» – 1989 га (кукурудза, пшениця, соняшник, ячмінь);
  • ФГ «Перемога» – 937 га (кукурудза, соняшник);
  • ТОВ «СП «СЛОВ’ЯНИ» – 544 га (кукурудза, просо, пшениця, соняшник, ячмінь).

В основному населення займається на власних присадибних ділянках городництвом, садівництвом, бджільництвом, скотарством та птахівництвом. Основна реалізація продукції  відбувається через продаж посередникам з м. Кривий Ріг, м. Нікополь та м. Апостолове (мед, виноград, часник, молоко тощо) та на місцевих продуктових ринках в с. Вакулове, с. Миколаївка, смт Софіївка та м. Кривій Ріг.

 У 2022 році очікується реконструкція місцевих автодоріг, які поєднують громад якісними дорогами з автошляхами національного значення, залізничними станціями та річковими портами, що створить додаткові можливості для потенційних інвесторів в наступних напрямках:

  • створенні переробних підприємств з виробництва сільськогосподарської продукції;
  • створенні молочних кооперативів;
  • створенні логістичного центру сільськогосподарської продукції.

З метою залучення інвестицій громадою пропонується: 5 земельних  ділянок, площею 151,6  га.

Детальніше з пропозиціями громади пропонуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ТГ за посиланням.