Васильківська ОТГ – це фінансово стабільна громада  зі збалансованим економічним розвитком та якісною інфраструктурою. На території наявні підприємства, які використовують сучасні технології, що сприяють виробництву сільськогосподарської продукції. Також розвинута сфера послуг та створено передумови для залучення інвесторів.

Успішною історією залучення вітчизняних інвестицій в ОТГ стало введення в експлуатацію Васильківської міні-ГЕС. Це єдине і виняткове підприємство не лише на території громади, а й у Дніпропетровській області в цілому. Обсяг інвестицій сягнув 6 млн грн. Станція генерує 130 кВт на годину. Електроенергія надходить в загальну мережу і є екологічно чистою.

Економічну спроможність громади підвищує здатність господарських суб’єктів до співпраці. Завдяки партнерству та підтримці канадського «Проєкту розвитку зерносховищ і сільськогосподарських кооперативів в Україні» було створено ТОВ «Перший кооперативний елеватор». Загальна потужність для одночасного зберігання становить 12700 тонн, тип елеватора – лінійний, а тип зберігання – металеві силоси.

Крім того, ще функціонують елеватори:

  • ТОВ «Сонячне насіння» із загальною потужністю 22400 тонн, що має сертифіковану лабораторію з перевірки якості зерна. Це елеватор лінійного типу, зберігання відбувається навалом. Географічне розташування елеватора поблизу залізничної станції «Улянівка» дає змогу здійснювати завантаження та відвантаження на залізничні зерновози.
  • ТОВ «Стандарт Україна» з потужністю зберігання 50000 тонн пропонується до продажу.

Сільське господарство є основним напрямком економічної діяльності громади. Тут хороша якість ріллі та достатньо розвинуті аграрні підприємства. Потенціал агропромислового комплексу полягає у підтримці розвитку сучасного та екологічного сільськогосподарського виробництва. Даний сектор спрямований на вирощування зернових –  пшениця, ячмінь, кукурудза,  та олійних культур – соняшник та озимий рапс.  Ключовими підприємствами є: ТОВ «Агрофірма Віктор», ТОВ «Садове», СФГ «Мічуріна», ФГ  «ДАРІЙ – К».

У секторі тваринництва провідне місце займає свинокомплекс ПП «Абла Центр» із замкнутим циклом виробництва, що має поголів’я більше ніж 8,5 тис. свиней.

Сектор промисловості представлений діяльністю кар’єру ТОВ «КВАРЦИТ ДМ». Компанія здійснює видобуток відкритим способом та первинну обробку корисних копалин, а саме кварциту, виробляє неформовані вогнетривкі матеріали кремнеземистого складу.  Наразі об’єм видобутку становить близько 40 тис. тонн на місяць, а основними видами продукції є: кварцити металургійні; щебені будівельні; вогнетривкі, футеровочні суміші; піски будівельні, піски для фільтрів водозабірників.

Подальший розвиток Васильківська ОТГ вбачає у:

  • гідроенергетиці;
  • добувній промисловості;
  • елеваторній інфраструктурі;
  • тваринництві;
  • вирощуванні зернових та технічних культур.

Для реалізації бізнес-ініціатив пропонуються 8 вільних земельних ділянок загальною площею понад 70 га, а також 4 об’єкти нерухомості площею від 89 до 1384 м².

Детальніше з усіма пропозиціями запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.