Вербківська ОТГ має розвинену інфраструктуру, потужні промислові виробництва, високий рівень надання адміністративних, медичних, освітньо-культурних та соціальних послуг. До того ж, територія громади безпосередньо пов’язана з відомими історичними подіями та постатями.

Специфікою ОТГ є гірничодобувна промисловість, сільське господарство та туризм, в тому числі медичний.

Головними роботодавцями виступають Підприємства ПрАТ «ДТЕК» Павлоградвугілля», які фактично є бюджетоутворюючими, оскільки забезпечують майже 80% від усіх надходжень, завдяки чому, громада має змогу інвестувати значні обсяги коштів у власну інфраструктуру та розвиток.

На території громади діють наступні промислові підприємства:

 • Шахтоуправління «Героїв Космосу»,
 • Центральна збагачувальна фабрика «Павлоградська»,
 • Філія «Вантажнотранспортного підприємства «Павлоградвантажтранс» ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля»,
 • Лісовий склад ПрАТ «ДТЕК» Павлоградвугілля».

Не менш важливою галуззю Вербківської ОТГ є сільське господарство. Майже 77% від загальної площі земель громади зайнято сільгоспугіддями. При цьому основними напрямками розвитку аграрного сектору є виробництво зернових, технічних та овочевих культур.

Найбільші сільськогосподарські підприємства:

 • ФГ «Київ», ПП АФ «Степове», ТОВ «СНП-Україна» – вирощування зернових та олійних культур;
 • ФГ «Пітер», «Троянда-Е2000» – розведення овець (понад 500 голів);
 • ФГ «Ставки» – розведення свиней (1000 голів);
 • ТОВ «Фішер», ТОВ «Комус» – прісноводне рибальство та рибництво.

У сфері медичного обслуговування варто відзначити санаторій «Сонячний». Це сучасна здравниця, відома на території України та за її межами, що створює сприятливі умови для медичного туризму та комплексного оздоровлення і лікування організму людини. Будівля санаторію знаходиться посеред хвойного і листяного лісу, а поблизу протікає річка Самара, яка служить джерелом природного зволоження повітря. «Сонячний» має розвинуту медичну інфраструктуру, необхідне сучасне обладнання та устаткування для надання висококваліфікованого лікування та реабілітаційної допомоги хворим. Також, у санаторії доступний широкий спектр процедур, серед яких варто виділити наступні: гідротерапія, бальнеотерапія, грязелікування та фізіотерапія.

Історична спадщина території громади представлена рядом пам’яток, серед яких балка «Ійськове провалля» у Кочережках, що має унікальну цінність як один з найбільш древніх об’єктів часів козацтва на території біля Самари. Науковці пов’язують цю місцевість з заселенням козаками та монахами земель сучасної ОТГ і Національно-Визвольною війною 1648-1657 рр. Деякі історики також зазначають, що балка має безпосередній зв’язок з Кирилом Тарловським, який є засновником і колонізатором території, де зараз знаходиться Вербківська громада.

Майбутній розвиток ОТГ вбачає у:

 • розвитку екотуризму;
 • розвитку та підтримці малого підприємництва (садівництво, бджільництво, овочівництво, тепличне господарство тощо);
 • створенні нових підприємств у перспективних галузях: (деревообробка, будівельні матеріали, борошномельне виробництво та ін.)

Для реалізації амбітних інвестиційних проєктів, громада пропонує наявні активи – 19 вільних земельних ділянок різного цільового призначення загальною площею 220 га.

Детальніше з усіма пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.