ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКА ТГ: ефективна диверсифікація промисловості, партнерство з іноземними інвесторами та територія комфорту

Верхньодніпровська громада за своїми логістичними можливостями, різноманітністю аграрного та промислового комплексів є самодостатньою та має позитивну динаміку економічного зростання.

Інвестиційна привабливість ТГ підтверджується місцевими преференціями для її провідних секторів економіки. Ставки оренди й податку на землю для промисловості, рекреації та сільського господарства є найнижчими в регіоні та складають 3% (оренда) і 1-1,5% (податок). Також встановлено нульову ставку податку на нерухомість для промислового сектору.

Саме промисловість є бюджетоутворюючою галуззю економіки громади. Її структура має високий рівень диверсифікації та складається з:

 • переробки продукції АПК;
 • харчової галузі;
 • машинобудування;
 • металургії;
 • добування корисних копалин;
 • легкої промисловості.

Харчова галузь забезпечує 69% в структурі переробної промисловості. Зокрема обсяги реалізованої продукції ПрАТ «Дніпровський крохмале-патоковий комбінат» становлять близько половини від загального обсягу реалізованої промислової продукції громади. Успішним прикладом іноземних інвестицій в харчову галузь є діяльність на її території ТОВ НВП «Лайкоред Україна» (Кіпр), яке є виробником бета-каротину. Також на території громади діють підприємства з виробництва макаронної та борошномельно-круп’яної продукції й рослинної олії.

Машинобудівна галузь представлена підприємствами, які виробляють залізничну, автомобільну та холодильну продукцію. ПрАТ «Верхньодніпровський машинобудівний завод» виготовляє вантажні залізничні вагони, а ТОВ «Верхньодніпровський авторемонтний завод» спільно з німецьким інвестором Witec Holding GmbH налагодили єдиний в регіоні випуск автомобільних напівпричепів для перевезення вантажів. ТОВ «Астра» здійснює проєктування, виробництво комерційного холодильного обладнання. Компанія реалізувала понад 4500 проєктів для мереж рітейлу, логістичних центрів, м’ясних та молочних виробників в тому числі було реалізовано проєкти з дистанційного моніторингу на об’єктах інфраструктури.

Позитивну динаміку розвитку демонструє металургійна галузь. ПрАТ «Верхньодніпровський ливарно-механічний завод» та ТОВ «Шлях» випускають санітарно-технічні вироби, запірну арматуру та вироби з кольорових металів. ТОВ «Центррезервуарсервіс» виготовляє резервуари для нафтопродуктів і рідких мінеральних добрив.

На території громади Колективним Підприємством «Дніпровський карєр» розробляється Бородаївське родовище гранітів. Проєктна потужність видобутку становить 260 тис. м3 на рік.

Галузь легкої промисловості громади представлена діяльністю швейного підприємства ТОВ «Ритм-М», що спеціалізується на виготовленні жіночого, дитячого та робочого одягу.

Сільськогосподарський комплекс зосереджений на вирощуванні зернових і олійних культур, а також виробництві молока та м’яса. Підприємства громади демонструють позитивну динаміку, як за зростанням обсягів реалізованої продукції, так і за врожайністю. За останні 10 років виробництво сільськогосподарської продукції зросло майже вдвічі. Аграрні підприємства вирізняються високою врожайністю, яка в середньому становить 65,6 ц/га зернових культур. Такі показники дозволяють громаді займати лідируючу позицію в області.

У розгалуженій структурі сектору послуг окремої уваги заслуговують заклади оздоровлення та рекреації, а саме – ДП Санаторій «Славутич», парк-готель «Фемелі Старс» і база відпочинку ТОВ «Арман груп».

До уваги потенційних інвесторів представляємо пропозиції, сформовані громадою за підтримки експертів DIA:

 • створення машинобудівного виробництва на території комплексу промислових споруд із забезпеченою інженерною інфраструктурою;
 • створення сучасного спортивно-оздоровчого екологічного центру відпочинку на 250 осіб шляхом реконструкції наявної бази відпочинку «Дніпровські Світанки»;
 • створення холодильного кластера – 6 промислових комплексів, з виробництва та обслуговування  промислового холодильного обладнання для потреб харчової промисловості;
 • розміщення промислового виробництва на території заводського комплексу колишнього виробництва кормів;
 • створення агровиробництва на території колишнього комплексу свиноферм, загальною площею 10 000 м².

На сьогодні в с. Мишурин Ріг, ТОВ «Юнігрейн Базис», засновником якого є зернова корпорація COFCO Corporation (КНР), вже реалізує інвестиційний проєкт зі збільшення потужності річкового термінала.

Детальніше з пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі Верхньодніпровської ТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.