Верховна Рада дозволила іноземним інвесторам отримувати посвідку на проживання в Україні

Верховна Рада України скасувала реєстрацію іноземних інвестицій, спростила процедуру видачі дозволів на застосування праці іноземців, а також спростила видачу посвідок на тимчасове проживання в Україні, відповідний законопроект у другому читанні на засіданні українського парламенту у вівторок, 23 травня, підтримали 239 народних депутатів.

Закон, зокрема, скасовує реєстрацію іноземних інвестицій, замінивши її формальним інформуванням для ведення державної статистики. Він також регулює на рівні закону базові аспекти оформлення дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Очікується, що ці зміни спростять залучення іноземних менеджерів та іноземних кваліфікованих працівників, що є необхідним на перших етапах розвитку дочірнього підприємства в Україні.

Окрім цього, ухвалений закон вносить зміни в регулювання процедури видачі посвідок на тимчасове проживання в Україні. Ці зміни нададуть право отримувати посвідку на проживання в Україні іноземним інвесторам, які мають істотну участь в українських підприємствах, але не працевлаштовані на них. Парламентарі очікують, що це дасть змогу таким інвесторам проводити в Україні достатню кількість часу для контролю за діяльністю підприємств.

Як зазначив один з авторів законопроекту, депутат Сергій Кіраль під час обговорення ініціативи перед голосуванням, цей законопроект, по суті, стосується виключно чотирьох категорій високооплачуваних IT-фахівців – випускників 110 найкращих вишів світу, а також представників креативних професій. За його словами, на сьогодні в Україні працюють 9 тис. таких іноземних працівників.

При цьому народний депутат Віктор Пинзеник звернув увагу на те, що згідно з чинним законодавством, іноземець, який вніс інвестиції та працює в Україні, щороку зобов’язаний отримувати дозвіл на роботу в країні.

«Закон передбачає, що дозвіл надаватиметься на три роки. А для того, щоб не допустити до роботи в Україні малокваліфікованих працівників, закон встановлює мінімальні вимоги із заробітної плати», – зазначив Пинзеник.

Джерело https://zaxid.net/