Зайцівська сільська об’єднана територіальна громада доповнила рубрику «Інвестиційні профілі ОТГ», ініційовану експертами DIA ще на початку 2020 року.

Сільське господарство є основною спеціалізацією території, оскільки 80% землі задіяно у даному напрямку. На території громади працюють два великих сільськогосподарських підприємства ПрАТ «Агро-Союз» та НФВГ Компанія «Маїс», а також 24 фермерські господарства та 831 одноосібник.

ПрАТ «Агро – Союз» – одне з найбільших підприємств області з  вирощування кукурудзи, пшениці та соняшника, має земельний банк понад 8 тис. га.  Елеватор Агро-Союз (Майське) – один з перших елеваторів з металевими силосами, побудованих в Україні, має можливість одноразового зберігання зерна до 32 тис. тонн. З 2003 року підприємство займається промисловим розведенням чорних африканських страусів. Страусова ферма нині є однією з найбільших ферм подібного роду в Україні та в усій Європі. Також тут вирощують велику рогату худобу та свиней.

НВФГ Компанія «МАЇС» – розробник базових селекційних форм та комерційних гібридів кукурудзи. За 25 років компанія створила власний генетичний банк, що містить кілька тисяч селекційних зразків. Це підприємство з замкненим циклом фірмового насінництва, що має власну ліцензовану лабораторію якості насіннєвого продукту. Усі етапи – створення гібридів, вирощування насіння і його продаж – відбуваються в межах однієї структури. Крім того Компанія є  членом Міжнародної асоціації тестування насіння (ISTA), Американської асоціації виробників насіння (ASTA).

Винятковість громади підкреслюється діяльністю Авіаційної компанії «Авіа-Союз», яка базується на аеродромі «Майське».  Основними видами діяльності є: авіаційно-спортивна (парашутний клуб, політ на літаках та школа пілотів) та ділова авіація (чартерні перевезення по Україні та ближньому зарубіжжю).

Аеродром має розгалужену інфраструктуру:

  • сучасне адміністративне приміщення з класами для занять пілотів і парашутистів;
  • зони відпочинку для гостей;
  • власний контрольно-диспетчерський пункт управління польотами;
  • обладнану стоянку для літаків з асфальтобетонним покриттям;
  • спеціально підготовлену ґрунтову злітно-посадкову смугу.

Це місце, де щороку відбувається яскраве авіашоу «Вільне небо». Фігури вищого пілотажу та трюки від парашутистів дарують незабутні емоції та враження відвідувачам та спонукають повернутися ще раз.

Основною зайнятістю населення Зайцівської ОТГ є вирощування сільськогосподарської продукції на власній землі. Озима пшениця, ячмінь, соняшник, кукурудза – це не повний перелік рослин що вирощується одноосібниками, кількість яких сягає 41%. Це дає можливість для створення та розвитку  сільськогосподарського кооперативного руху.

Зважаючи на важливість диверсифікації напрямків розвитку, громада виділяє наступні пріоритети:

  • розвиток садівництва, виноградарства, тепличних господарств, бджільництва через створення у тому числі сільськогосподарських кооперативів;
  • розвинення сфери послуг (перукарні, пошив одягу, ремонт взуття та ін.);
  • розвиток малого та середнього підприємництва у зеленому туризмі.

Детальніше з пропозиціями громади пропонуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.