Славгородська селищна територіальна громада знаходиться на півдні нашого регіону. Адміністративний центр громади – селище Славгород розташоване у долині річки Осокорівка – правої притоки Дніпра, яка є природним кордоном Дніпропетровської та Запорізької областей. 

Загалом економіка ОТГ формується за рахунок підприємств та установ, що представляють різні види діяльності таких як промисловість, сільське господарство, переробка сільськогосподарської продукції, надання побутових послуг населенню, роздрібна торгівля, бюджетна сфера.

Значну частку у наповненні бюджету громади складає ПрАТ “Славгородський арматурний завод”. Він спеціалізується на випуску кованих сталевих запірних і регулюючих клапанів з ручним і електричним приводом, кульових і чавунних пробкових кранів, клапанів для ТЕС, а також на продукції для гірничошахтної та машинобудівної галузей. Сертифікована продукція заводу, відповідає сучасним європейським стандартам.

Територія громади – природно сільськогосподарська. Основна її частина зайнята під ріллю, де переважно культивуються зернові та технічні: пшениця, ячмінь, соняшник, рапс. Агропромислову сферу представляють підприємства з вирощування та переробки с/г продукції: ЗАТ «Славгород Агро», СТОВ «Промінь», ТОВ «АВГ», ТОВ «НИВА», ТОВ «АГРОСВІТ», ТОВ «ІКАР», ТОВ «АТЛАНТ. ТОВ «ДВК» розводить свійську птицю, вирощує овочі, виноград та ягоди.

Активно розвиваються фермерські господарства: «Смерека», «ЗА МИР», «ЗОРЯ», «ЧЕРВОНЕ», «ВЕРЕС», «Запорізький козак», «Баяр», «Оксамит», «Ольвія», «Джерело», «Іва», «Онікс», «Фостаченко». Два господарства СФГ «Надія» та СФГ «Відродження» займаються розведенням свиней.

Послуги зі зберігання зернових надає ТОВ «Славгород-Агро» – елеватор лінійного типу із потужністю одночасного зберігання 35 тис. тонн.  Елеватор має сертифіковану лабораторію з перевірки якості зерна, що підтверджуються складськими квитанціями. Підприємство входить до складу ТВК «Алеф», яка на даний час є потужною бізнес-структурою.

Також на території працюють 18 суб’єктів малого підприємництва, здебільшого це діяльність у сфері роздрібної торгівлі продуктами харчування, побутовою хімією та промисловими товарами.

Славгородська ОТГ має можливості для розвитку туризму. Місцевою родзинкою є іхтіологічний заказник – Балка Велика Осокорівка, площа якого 2000 га. Це ділянка великого репродуктивного фонду рибних запасів водосховища. Статус надано для збереження місць нересту і нагулу цінних видів риб, серед яких: лящ, судак, тараня, сазан.

Для реалізації інвестиційних проєктів, громада пропонує наявні активи5 земельних ділянок, площею понад 90 га.

Детальніше з пропозиціями запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.