Візит делегації Китайської Торгової Асоціації на Дніпропетровщину

9 червня 2016 року Дніпропетровщину відвідала делегація Китайської Торгової Асоціації та провідних китайських підприємств для обговорення перспектив майбутньої співпраці, а саме: залучення іноземних інвестицій, вихід підприємств Дніпропетровщини на китайський ринок, обмін передовим досвідом, реалізація спільних проектів та проведення форумів, семінарів і конференцій.

Новий етап у співпраці з Китайською Торговою Асоціацією розпочали з підписання Меморандуму про співробітництво.

«Ми зацікавлені у збільшенні обсягу інвестицій в економіку області. Для цього готові створювати найсприятливіші умови для реалізації спільних проектів. Китай – один з найпотужніших світових інвесторів. Нам є чому повчитися у китайських партнерів, і ми готові поділитися власним унікальним досвідом реалізації інвестпроектів у нашій країні», – зазначив Валентин Резніченко, голова Дніпропетровської ОДА.

Директор Дніпропетровського інвестиційного агентства Валентина Затишняк наголосила на тому, що на даний момент вкрай важливо спрямувати усі зусилля на започаткування нового етапу розвитку двосторонніх відносин шляхом піднесення їх на новий рівень, а саме співпраці Дніпропетровщини з КНР у приорітетних галузях. Це інвестиції в індустріальні парки, сільське господарство та інші галузі.

Підписання Меморандуму дозволить нам реалізовувати інвестиційні проекти в регіоні. Енергетика, сільське господарство, транспорт, розвиток інфраструктури – нас цікавить співпраця у різних напрямках», – зазначив Руслан Осипенко, виконавчий директор Китайської Торгової Асоціації.

Також в рамках візиту китайської делегації було презентовано низку інвестиційних проектів. Серед них – Павлоградський індустріальний парк, стратегію поводження з ТПВ субрегіону «Західний Донбас», комплекс з виробництва риби та енергогенерації на основі чистих технологій.

«Площа ділянки під будівництво індустріального парку складає 250 га. Поряд з цією ділянкою розташовані транспортні розв’язки (залізниця та європейська траса), точки підключення до електрики і газу. Павлоградський район вже провів ряд консультацій з європейськими компаніями, і деякі погодилися розмістити свої підприємства на території індустріального парку. В майбутньому територію парку можна розширити», – повідомив Святослав Максимчук, голова Павлоградської райдержадміністрації.

Перший заступник Павлоградського міського голови Віталій Мовчан коротко розповів про економічний потенціал Павлограда та презентував проект, який розробляється з 2012 року – створення комплексної та ефективної системи поводження з побутовими відходами. За його словами, та система поводження зі сміттям, яка зараз існує в місті, не відповідає сучасним умовам і негативно впливає на навколишнє середовище.

Зараз вже розроблена стратегія створення нового полігону для ТПВ. Інвестори, які вкладуть свої кошти в розробку цього проекту, зможуть повернути їх за допомогою обґрунтованих тарифів і доходів з переробки або реалізації вторсировини. Для городян новий полігон створить сприятливі екологічні умови, нові робочі місця, економію ресурсів.

Ініціатором проекту рибовиробничого та енергогенеруючого комплексу на основі чистих технологій є ТОВ ПТФ «Елегія» та науковий центр ДОГО «Дніпропетровська природна інспекція». Мета проекта полягає в організації рибовиробничого та переробного комплексу повного циклу з установкою електростанції на сонячних панелях потужністю 7200 МВт/рік.

Китайські партнери оцінюють наш регіон, як привабливий для майбутніх інвестицій і розглядають можливість для розширення партнерських відносин та вкладення коштів для розвитку інфраструктури Дніпропетровської області.

Для довідки:

Китайська торгова асоціація була створена в травні 2015 року. Вона об’єднала всі ділові кола Китаю, які працювали в Україні. Це такі відомі компанії, як Lenovo Ukraine, Huawei Ukraine, CCEC-Ukraine, EKO-VTOR, SANY Ukraine, Heavy Equipment. Мета Асоціації – сприяти створенню нового формату торгівлі та економічного партнерства Китаю і України.