Юр’ївська ТГ знаходиться на північному сході Дніпропетровської області, на відстані 100 км від м. Дніпро. Ці землі добре відомі своєю родючістю та мають історію, що бере свій початок ще в XVIII ст. Перші населені пункти на території сучасної громади почали з’являтись після завоювання турецької фортеці Азов у 1739 р. Спочатку ці поселення були тимчасовим житлом для козаків, які покинули зруйновану Запорізьку Січ, але з часом села збільшувались, хоча все ще не мали постійної назви. Тільки у 1777 р. Катерина II передала землі надвірному раднику Юрію Гавриловичу Герсеванову, який і дав назву першому та головному населеному пункту майбутньої громади – Юр’ївка. 

З того часу населені пункти змінили свої кордони, значно розширились і нині територіальна громада охоплює понад 30% території всього Павлоградського району. Дістатись сюди автотранспортом з м. Дніпро можна трохи більше ніж за 1 годину.

Окрім багатої історії Юр’ївська ТГ має економіку, що активно розвивається. Панівною галуззю є сільське господарство, де залучено понад 100 підприємств, а також 418 одноосібників, що займаються вирощуванням та переробленням продукції на загальній площі близько 25 000 га. Загалом у зазначеній галузі працює близько 20% працездатного населення громади, а підготовкою кваліфікованих кадрів вже майже 40 років опікується Професійно-технічне училище № 81.

Одними з основних драйверів розвитку сільського господарства на території Юр’ївської ТГ є елеватори, що створюють робочі місця майже для 10% працездатного населення та задовольняють потреби місцевих підприємств у послугах зі зберігання агропродукції. Разом, елеватори здатні одночасно зберігати 83 тис. тонн зернових.   

ТОВ «ГТА» є дочірнім підприємством ТОВ «Грейн Пауер» та обладнаний власною зерновою лабораторією, сертифікований за системою HACCP і здатний прийняти до 2,5 тис. тонн продукції на двох незалежних лініях.

«Варварівський» елеватор розташований поблизу однойменної залізничної станції. Це дає змогу здійснювати з/д відвантаження на 11 залізничних вагонів на добу. Це підприємство належить «G.R. Agro», що є однією з найбільших логістичних та агрокомпаній на території України.

Юр’ївську громаду сміливо можна назвати сприятливим середовищем для старту нового бізнесу. Одним з успішних кейсів є ТОВ «Нова Олія». Це завод з виробництва соняшникової олії, що продається під торговою маркою «Салтан» та відповідає всім вимогам Державного стандарту. Підприємство також виробляє органічні кормові добавки та паливні гранули. У 2018 році, через рік після свого заснування, ТОВ «Нова Олія» отримала відзнаку «Вибір споживача» завдяки високій якості продукції та довірі покупців.

Гостей громади, що бажають відпочити від інтенсивного темпу міського життя, Юр’ївська ТГ запрошує відвідати «Волошанську Дачу» – орнітологічний заказник загальнодержавного значення площею 643 га. Заснований у 1974 році та розташований майже в центрі Дніпропетровської області, на південний схід від села Преображенка, заказник являє собою лісовий масив байрачного типу. Тут зустрічаються поодинокі 100-річні дуби та невеликі ділянки степової рослинності. Це не просто куток незайманої природи неподалік від великого міста, але й унікальне місце гніздування рідкісних видів птахів. Сова сіра – хижий птах, що полює переважно у листяних та змішаних лісах. Сич хатній – свою назву отримав  завдяки тому, що часто зустрічається у покинутих будівлях неподалік від населених пунктів. Канюк степовий або курганник – найбільший серед канюків хижий птах. Він занесений до Червоної книги України, а також до Конвенції з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни і флори (CITES)Боннської та Бернської конвенцій. Крім вищезазначених птахів у заказнику також зустрічаються сова вухата, шуліка чорний, а також інші види.

Місцеві мешканці та представники влади дбають про чистоту заказника та зазначають, що кращого місця для відпочинку посеред дикої природи не знайти.

Громада вбачає свій подальший розвиток у наступних пріоритетах:

  • збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції та зниження її собівартості;

  • підтримка та розвиток суб’єктів господарювання;

  • підвищення інвестиційної привабливості;

  • підвищення ефективності управління енергоресурсами, підтримка екології;

  • розвиток інфраструктури;

  • підвищення рівня життя населення, підтримка його зайнятості та активності.

Юр’ївська громада може запропонувати інвесторам та зацікавленим особам 4 земельні ділянки загальною площею 15,3 га для реалізації бізнес ініціатив.

Детальну інформацію про цей край та його особливості можна отримати в Інвестиційному профілі ТГ.

Більше новин та актуального контенту DIA ви можете знайти на сторінці Facebook та у нашому Telegram каналі.