Ляшківська сільська територіальна громада розташована на межі Дніпропетровської та Полтавської областей. Цент громади – мальовниче село Ляшківка, історія якого бере початок у XVIII ст. Територія ТГ складає 82 тис. км² та включає в себе дев’ять сіл, де проживає 2,2 тис. осіб. Економічне активне населення громади складає 1,6 тис. осіб, з яких понад 500 осіб зайнято у сфері виробництва та сільському господарстві.

Сільське господарство є базовим у забезпеченні економічної безпеки громади та зорієнтовано переважно на вирощування зернових та технічних культур. Вони є лідерами за обсягами та дохідністю виробництва.

Сільськогосподарські угіддя громади – це 5 742,5 га ріллі, на яких засіяно:

  • 62% зернових та зернобобових культур, у тому числі: 17,3% – озимої пшениці, 12,5% – ярого ячменю, 28,4% – кукурудзи на зерно;
  • 23% – технічних культур, у тому числі: 20 % – соняшника, 2,4% – ріпаку;
  • 5% – кормових культур;
  • 7% – овоче-баштанних культур та картоплі.

У галузі тваринництва станом на 2019 рік поголів’я худоби в агро підприємствах громади складало: 420 гол. великої рогатої худоби, у т.ч. 359 корів та 6 975  свиней.

Основними виробниками м’яса та молока в громаді є ПП «Націонал», дочірнє підприємство «Націонал-плюс» земельний банк якого складає 1154 га, та індивідуальні господарства населення.

ПП «Націонал» вже 19 років займається на території громади розведенням корів, овець, свиней та виробництвом молока й сонячної олії. Також підприємство вирощує зернові та зернобобові культури.

Туристичний потенціал Ляшківської громади обумовлений природною неповторністю та значним потенціалом. В селі Ляшківка є декоративний «Сад», площею 40 га, який належить до природно-заповідного фонду. Біля села Залелія залишились фрагменти Української укріпленої лінії середини XVIII століття, а в селах Лозуватка та Помазанівка протікає одна з найчистіших річок Європи – Оріль.

Подальше зростання громада вбачає в наступних пріоритетах:

  • рослинництво;
  • розведення ВРХ, овець та свиней;
  • розвиток кооперативного руху.

З метою залучення інвестицій громадою пропонуються 2 вільні земельні ділянки та інвестиційний проєкт з модернізації потужностей підприємства з виробництва соняшникової олії.

Детальніше з пропозиціями пропонуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі Ляшківської територіальної громади за посиланням.