Для розвитку зрошення в Україні державні насосні станції збираються передати приватним підприємствам

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства має намір передавати державні насосні станції приватним підприємствам на умовах державно-приватного партнерства для розвитку зрошуваного землеробства в Україні. Про це повідомляє пресслужба міністерства.

За словами міністра Ігоря Петрашка, під головуванням Мінекономіки вже проведено три засідання Міжвідомчої робочої групи для оновлення законопроєкту про об’єднання водокористувачів та напрацювання механізму передачі зрошувальної інфраструктури.

«Наступним етапом є прийняття на законодавчому рівні механізму використання державних насосних станцій підприємствами на умовах державно-приватного партнерства та продовження реалізації Плану заходів “Стратегії зрошення та дренажу в Україні” на період до 2030 року», — йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що Міністерство посилюватиме розвиток зрошувальних систем в рамках програми “велике будівництво” за дорученням президента України та прем’єр-міністра.

Зазначається, що наразі діє державна фінансова підтримка на придбання нового обладнання та зрошувальної техніки — надається 25-відсоткова компенсація.

«За 2019-2020 роки аграрії України закупили зрошувальної техніки на суму 15,9 млн гривень і отримали компенсації на суму 3,4 млн грн», — зазначив міністр Ігор Петрашко.

Джерело: www.seeds.org.ua