17 лютого 2020 року Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства презентована стратегія економічного зростання. 

Головна мета в економічній сфері – забезпечити громадян легальною роботою з гідною оплатою праці та створити умови для успішного власного бізнесу. Для цього Уряд ставить перед собою амбітні цілі: за 5 років збільшити ВВП країни на 40%, створити понад 1 млн робочих місць і залучити 50 млрд дол США прямих іноземних інвестицій. Саме інвестиції є наріжним каменем цієї стратегії.

Згідно бачення Стратегії для стрімкого нарощення інвестицій зусилля концентруються на 3 напрямках:

1. Створення ефективних ринків. Як факторів виробництва (землі, капіталу, праці), так і кінцевої продукції, у тому числі на тих ринках, де сьогодні держава є монополістом.

2. Інвестиційні ініціативи:

  • залучення приватних інвесторів у фінансування інфраструктурних об’єктів через механізм державно-приватного партнерства, і зокрема концесії;
  • залучення приватних інвестицій у приватизацію державних підприємств і банків;
  • запровадження спеціальної програми з координації, супроводу та підтримки інвесторів для великих інвестиційних проєктів (понад 100 млн дол США);
  • розвиток індустріальних парків для забезпечення необхідної інфраструктури і належних умов;
  • стимулювання банківського кредитування та страхування. Зокрема, це підтримка МСБ через програму Доступні кредити 5-7-9%, система страхування експортної діяльності, програми іпотечного кредитування.

3. Забезпечення сприятливого бізнес клімату. Потрібно прискорити створення сприятливого середовища для ведення бізнесу. Ключова увага приділятиметься посиленню верховенства права, зокрема, через налагодження механізмів верифікації через реєстри, створення системи комерційного арбітражу, зміцнення виконавської дисципліни за рішеннями суддів тощо.

“Сукупно драйвери інвестицій і зростання мають забезпечити досягнення мети у 40% зростання економіки. Для того, щоб ця амбітна програма зростання економіки через інвестиції запрацювала, нам потрібно тримати темп. Президент, Уряд, Парламент та органи місцевого самоврядування мають продовжити працювати єдиною командою”, – міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Джерело: www.me.gov.ua

Повна версія Економічної стратегії: http://bit.ly/2V8Liv1