У Софіївській ТГ відроджують рибгосп та відкривають туристично-освітній хаб

У Софіївській громаді відроджують риборозплідник. Планують розводити мальків коропа, сома, білого амура, карася, щуки. Поруч облаштують туристично-освітній хаб. Там встановлять величезні акваріуми. Можна буде побачити усі етапи «перетворення» маленької ікринки на «дорослу» рибу.

Про реалізацію зазначеного проєкту йшлося під час Регіонального діалогу з питань розвитку аквакультури, де представники Софіївської ТГ поділились власним досвідом залучення місцевих інвесторів та співпраці з міжнародними програмами.

Рибгосп у Софіївці запрацював у середині минулого сторіччя. Там розводили мальків для подальшого промислу. Проте у 90-ті виробництво потрохи почало «згортатися», поки не зупинилося. На довгий час про господарство забули, каже Софіївський селищний голова Петро Сегедій. Нині відроджують.

«Наша громада активно долучається до грантових конкурсів. Приємно, що маємо і прогресивно налаштованих інвесторів. Вони роблять власний внесок у розвиток Софіївщини. Завдяки проєкту з відродження аквакультури з’являться нові робочі місця. І місцевий бюджет отримає додаткові надходження», – сказав Петро Сегедій.

Софіївський риборозплідник – поблизу річки Кам’янка. Там облаштують 5 спеціальних чеків – поглиблень для розведення риби. Кожен площею у 0,5 га. Уже завезли труби для заповнення їх водою. Систему монтуватимуть, як потеплішає. За сезон планують мати до 15 тонн мальків.

На території риборозплідника відкриють туристично-освітній хаб. Уже звели невеличку модульну будівлю площею 30 кв. м. Закупили три акваріуми – на 300 л кожний. А ще – проєктор, фліпчарт, меблі. Все – грантовим коштом.

У хабі планують проводити туристичні екскурсії та уроки біології. У селищній раді кажуть, не тільки для учнів Софіївщини, а й для школярів із сусіднього Кривого Рогу. Дітлахи зможуть наочно ознайомитися з тим, як із малесенької личинки виростає риба.

Детальніше про Софіївську територіальну громаду та пропозиції ТГ читайте в інвестиційному профілі за посиланням.