Українські ІТ-компанії залучили в 2020 році $571 млн інвестицій

За підсумками 2020 року українські ІТ-компанії отримали $571 млн інвестицій, що на 27 млн ​​доларів більше, ніж у 2019 році.

Близько 62% від загальної суми залучили чотири світові компанії з українським корінням – GitLab, Creatio, Restream та airSlate. GitLab стала першою багатомільярдною компанією, створеною в Україні, яку оцінюють у 6 мільярдів доларів.

Згідно з дослідженням, 2020 рік став рекордним для фінансування на ранній стадії – на насіннєвих та A-раундах вдалося залучити 161 мільйон доларів, більшість з яких – від міжнародних інвесторів, а це в 3,5 раза більше, ніж у 2019 році.

Найшвидше зростаючий стартап у 2020 році – це програма Reface.ai, яка дозволяє поміняти обличчя у відео. З моменту запуску в січні додаток було завантажено 70 мільйонів разів.

До рейтингу компаній з найвищим міжнародним доходом входять Jooble, Genesis, Grammarly, airSlate, Creatio та інші.

Нагадаємо, що ІТ-компанії Дніпропетровщини мають рекордні темпи зростання за кількістю спеціалістів. За останні майже 10 років їх кількість у 5 найбільших ІТ-компаніях зросла з 9 до 30 тисяч. Чотири з цих компаній мають свої представництва У Дніпропетровській області – EPAM, SoftServe, Luxoft та Ciklum.

Детальну інформацію про розвиток IT сектору нашого регіону можна дізнатись в Інвестиційному Гайді Дніпропетровської області 2020. 

Джерело: www.thegrant.net