Дніпропетровщина презентує свій потенціал дипломатичним колам та торговим представництвам країн світу

23 травня 2018 року у Торгово-промисловій палаті України відбулася презентація економічного, інвестиційного, культурного та освітнього потенціалу Дніпропетровщини. На захід в Києві були запрошені посольства 84 країн світу, більше 30 міжнародних організацій та компаній.

Головна мета заходу полягала у прозорій та відкритій позиції органів влади у своїх відносинах з інвесторами, що зможе гарантувати безпеку бізнесу на нашій території».

Дніпропетровська область є промисловим та діловим центром України. Це підтверджують економічні показники, але це ще й 9% – економічно активного населення країни, що мешкають в регіоні та формують 11% ВВП України; 15% промислового виробництва та 11,7% АПК.

«Ми робимо максимум, що може сприяти бізнесу спростити умови його ведення. Ми створили інвестиційні агенції в нашій області. Ці люди безпосередньо контактують з інвесторами, в разі будь-яких проблем, негайно докладають зусиль для їх вирішення.  Саме вони можуть надати і готові інвестиційні проекти, і підготувати необхідну інформацію за запитом для створення нового проекту», – підкреслив голова обласної ради Гліб Пригунов.

Крім того, слід зазначити головні напрями, які ми вважаємо найбільш привабними для інвестування:

  • IT – наші компанії гідно конкурують на світовому ринку
  • Сільське господарство – високотехнологічна переробка, високий дохід
  • Альтернативна енергетика – тут великий потенціал розвитку і допомога держави у вигляді «зеленого тарифу».
  • Промисловість – область з найбільшою динамікою розвитку
  • Освіта – для країн Азії, Африки, Південної Америки.

Про основні тенденції інвестування розповіла директор DIA Валентина Затишняк:

«ПІІ області відображають загалом всеукраїнські тенденції. До початку конфлікту на Сході України частка Дніпропетровського регіону складала 20% від загальноукраїнського. Наразі ми виходимо на стабільну цифру майже 10% і посідаємо 2-ге  місце за столицею. ПІІ минулого року надійшли з 23 країн світу. Як для України так і для Дніпропетровської області головними інвесторами є Кіпр, Нідерланди та Німеччина. Третина німецьких інвестицій від загальноукраїнського обсягу приходиться на наш регіон».

Про переваги ведення бізнесу на території області розповідали не тільки представники влади, а й бізнесмени, які працюють на території області.

«Наша компанія працює на Дніпропетровщині більше 10 років, а зараз ми плануємо ще й розширити виробництво – відкрити новий цех сухих сумішей. Дніпропетровщина має вигідне географічне положення, тут – кузня кадрів. А ще приваблює підтримка Дніпропетровського інвестиційного агентства, зокрема, у вирішенні адміністративних питань», – розповів директор заводу «Капарол» у Дніпрі Володимир Піпа.

Проведення такого міжнародного ділового заходу поклало початок презентаціям інвестиційного потенціалу регіонів України.

Більше фото можна переглянути за посиланням.