Підтримка малого та середнього бізнесу, розвитку економічних відносин, зелена модернізація економіки, підвищення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування, – такі напрямки спільної роботи на 2016 рік у ході робочої зустрічі окреслили голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов та Генеральний консул Німеччини Вольфганг Мьоссінгер.

«Для нас дуже важливо розширювати співпрацю з Німеччиною. Зараз, першочергове завдання розвивати енергозбереження, продовжувати реалізацію проекту GIZ «Програма сприяння зеленій модернізації української економіки». Також плануємо залучати інвестиції в соціальну інфраструктуру, де проживають внутрішньо переміщені особи», – зазначив Гліб Пригунов. Мова йде про грантову підтримку Урядом ФРН проектів по оновленню соціальної інфраструктури через Німецький банк розвитку KfW: розвиток медичних, освітніх закладів, будівництво доріг, водогонів.

Підвищення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування здійснюватиметься завдяки навчальній програмі «Ефективний лідер», яку облрада спільно із німецьким фондом Ганса Зайделя та науковцями розробила у 2015 році. Також планується організувати ряд семінарів з перейняття німецького досвіду для представників малого та середнього бізнесу, спеціалістів органів місцевого самоврядування, що відповідають за залучення інвестицій (у рамках роботи з делегатом німецької економіки в Україні Александром Маркусом).

За словами Вольфганга Мьоссінгера, Дніпропетровщина – привабливий регіон для співпраці. «У вас добре налагоджена робота між усіма гілками влади, громадськими організаціями та громадами. Ми впевнені у життєздатності спільних проектів, готові йти на зустріч», – зазначив Генконсул.