Досвід запровадження кращих практик енергоефективності на Дніпропетровщині

За підтримки Дніпропетровської обласної ради та Дніпропетровської обласної державної адміністрації, 27 лютого 2017 року на Дніпропетровщині проходить міжнародна конференція  „Сприяючи енергоефективності в Україні: Кращі практики з Словаччини”. Організаторами даного заходу є Посольство Словацької Республіки в Україні, Асоціація зовнішньої політики Словаччини – SFPA (Братислава), Центр глобалістики «Стратегія ХХІ» (Київ), Асоціація енергоефективних міст України за фінансової підтримки USAID.

У конференції взяли участь: голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентин Резніченко,  заступник голови обласної ради Володимир Тюрін, Посол Словацької Республіки в Україні Юрай Сівачек, представники об’єднаних територіальних громад, українських та словацьких підприємств.

Метою конференції є перейняти словацький досвід в сфері покращення ефективності використання енергоресурсів та відновлювальних видів енергії, зокрема, кращі практики з досвіду муніципалітетів, розглянути можливості фінансової підтримки для впровадження проектів з енергоефективності в Україні, а також розглянути успішні проекти, реалізовані в Словаччині.

Словацькі партнери розповідали про найкращі проекти, запроваджені на їхній батьківщині, розглянули можливості фінансової підтримки України у цьому напрямку. Словаччина вже не перший рік є партнером України у цьому питанні, адже у минулому ця країна також стикнулася з подібною проблемою. Саме тому, на сьогодні цей досвід є вкрай актуальним для нашої області.

„Для Дніпропетровщини вкрай важливою є реалізація політики з енергозбереження та енергоефективності. Наш регіон має величезний потенціал у сфері економії енергоносіїв.  Тому енергозбереження є одним з головних  пріоритетів роботи  Дніпропетровської обласної ради 7-го скликання. Дніпропетровщина активно працює у цьому напрямку з іншими проектами. Так, наприклад, в рамках впровадження проекту сприяння зеленій модернізації української економіки за підтримки німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, наш регіон став першим, який ініціював такий підхід до вирішення проблеми енергоефективності та екологічності промислових підприємств. І вже зараз велика кількість представників бізнесу готові впроваджувати зелену модернізацію на своїх підприємствах. Адже, саме це є європейським вектором розвитку та реальним шансом для залучення іноземних інвестицій та виходу на європейський ринок”, – зазначив заступник голови Дніпропетровської обласної ради Володимир Тюрін.

Дніпропетровщина є відкритою для співпраці та завжди охоче готова переймати найкращі світові практики, тому є сподівання, що Словаччина стане надійним партнером у цих питаннях.