Другий форум регіонів України та Республіки Білорусь завершив свою роботу

Під час Другого форуму регіонів України і Білорусі, який завершився в Житомирі, було підписано дві міжурядові угоди і 15 угод про міжрегіональну співпрацю. В тому числі Дніпропетровська область підписала Угоду про співпрацю з Могилевською областю.

Комерційних договорів між підприємствами підписано на суму $ 543 млн, що в 5 разів більше ніж у минулому році.

«Україна – один із найголовніших торгових партнерів Білорусі». Таким був перший меседж президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка під час виступу на Форумі.

Президент України Володимир Зеленський під час пленарного засідання у свою чергу зазначив, що цей Форум є значною подією для обох держав. «Хочу запевнити, що наша співпраця буде послідовною та конструктивною»,– сказав глава держави.

Форум став унікальним ефективним діалоговим майданчиком. Завдяки заходу відзначається розширення економічної взаємодії на рівні регіонів і змістовності горизонтальних контактів. Білорусь залишається важливим економічним партнером України, з яким підтримуються торгівля і коопераційні зв’язки в різних галузях. Ми взаємно доповнюємо один одного в промисловості, сільському господарстві, у нас спільні інтереси в транспортно-логістичній сфері.

За останні три роки товарообіг між країнами зріс в цілому в півтора рази і в 2018 році склав $ 5,5 млрд. Величезний потенціал економічного співробітництва наших країн далеко не вичерпаний. Є взаємна зацікавленість розвивати і далі коопераційні зв’язки в промисловості та сільському господарстві.

«Білорусь залишається для України надійним партнером, який допомагає досягти миру на українській території, а українсько-білоруський кордон є кордоном миру та співпраці. Наша співпраця була, є і, впевнений, завжди буде послідовною та конструктивною. Власне, так і повинно бути між друзями та найближчими сусідами», – сказав Володимир Зеленський.