Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), видала компанії ДТЕК Трейдинг ліцензію на постачання електроенергії за нерегульованим тарифом у всіх регіонах України.

Таким чином, група ДТЕК розпочала підготовку до роботи в умовах відкритого ринку електроенергії, повноцінне впровадження якого очікується у 2019 році.

Компанія вже веде переговори з низкою великих клієнтів на постачання електроенергії за нерегульованим тарифом.

За оцінками експертів ДТЕК, близько 10% промислових споживачів в Україні вже зараз зацікавлені в купівлі електроенергії в незалежних постачальників. При переході на прямі поставки вони зможуть знизити ціну купованої електроенергії в середньому на 7%.

Нагадаємо, що Закон Про ринок електричної енергії набув чинності 11 червня 2017 року.

Закон передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок “на добу вперед” та внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

Документ запроваджує норми Третього енергетичного пакета ЄС, в тому числі в питанні поділу компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.

ДТЕК — найбільший енергетичний холдинг України з активами у видобутку вугілля, генерації та дистрибуції електроенергії, альтернативній енергетиці та видобутку природного газу.

Компанія працює у 11 регіонах України. Вони забезпечують електроенергією та теплом 3,3 мільйони побутових споживачів і понад 82,5 тисяч промислових підприємств.