Гліб Пригунов: Україна – це країна яка хоче і буде жити за європейськими стандартами.

Сьогодні у Страсбурзі голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов під час Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи підняв ряд проблемних для України та європейської безпеки питань. Зокрема, мова йшла про допомогу внутрішньопереміщенним особам із зони бойових дій.

„Зараз Дніпропетровщина – це прифронтова територія, яка прийняла на себе більшу частину переселенців. Дніпропетровщина має величезний потенціал у сільському господарстві, важкій, харчовій та переробній промисловості, потужний інтелектуальний капітал. Але ж ми з вами розуміємо, для того, аби допомогти переселенцям їм треба дати роботу. Ми готові до співпраці з європейським бізнесом та забезпечимо гідні умови співпраці. Додаткові робочі місця, які будуть створені, отримають у першу чергу переселенці. Це один з кроків у допомозі таким людям. Наш регіон відкритий для інвестицій, які будуть розвивати малий та середній бізнес, ми прагнемо нових технологій для розвитку громад”, – наголосив Гліб Пригунов у своєму виступі на Конгресі.

Крім того, він доповів про хід децентралізації в Україні. Адже саме Дніпропетровщина є одним з національних лідерів у цьому європейському напрямку реформування. Область активно переймає хорватський та польський досвід реформування.

Гліб Пригунов висловив сподівання, що Конгрес стане для регіону певним путівником у цих процесах, і це допоможе реалізувати реформу з дотриманням усіх європейських стандартів та принципів Хартії місцевого самоврядування. «Україна – це країна яка хоче і буде жити за європейськими стандартами, ми визнаємо та слідуємо Європейським цінностям», – наголосив Гліб Пригунов.

Для інформації

Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи є консультативним органом Ради Європи, який діє з 1994 року. Він представляє інтереси органів місцевих і регіональних влад 47-и держав-членів Ради Європи та складається з двох палат: Палати місцевих влад та Палати регіонів.

Пріоритетами Конгресу є зміцнення та захист інтересів органів місцевих і регіональних влад, забезпечення їх участі у процесах європейської інтеграції, моніторинг дотримання державами-членами Ради Європи положень Європейської хартії місцевого самоврядування та спостереження за місцевими та регіональними виборами, які відбуваються в цих країнах.

 

Джерело: http://oblrada.dp.gov.ua/