Індія надала українським експортерам ринковий статус, що значно покращить умови для них на індійському ринку

Генеральний директорат з питань антидемпінгових і споріднених мит Міністерства торгівлі і промисловості Республіки Індія оприлюднив основні висновки за результатами проведення антидемпінгового розслідування щодо холоднокатаного прокату, об’єктом якого в тому числі була й продукція українських компаній.

У ході проведення згаданого розслідування, в якому активну участь брали Мінекономрозвитку та безпосередньо українські виробники, компетентним органом Республіки Індія було вперше визначено, що українські компанії працюють за принципами ринкової економіки.

Протягом останніх років Мінекономрозвитку неодноразово порушувало перед Індією питання визнання ринкового статусу України для цілей антидемпінгових розслідувань. Це питання окремо обговорювалось під час двосторонніх зустрічей у ході візиту до Індії у січні 2017 року Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва.

„Визнання ринкового статусу української економіки покращить конкурентні умови для наших експортерів на ринку Індії. Ринковий статус забезпечує справедливий підхід до аналізу цінової політики українських компаній на індійському ринку, що дозволить уникнути необгрунтованих звинувачень у демпінгуванні. Вітаю це рішення індійських колег, яке додатково відкриває зростаючий індійський ринок для української продукції,” – прокоментував рішення Степан Кубів.

Визнання статусу ринкової економіки в рамках проведення антидемпінгових розслідувань передбачає розрахунок нормальної вартості для цілей визначення демпінгової маржі на підставі даних безпосередньо українських виробників чи експортерів.

Джерело: http://me.gov.ua/