31 травня 2018 року в рамках візиту Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Індія в Україні Й.В. Манодж Кумар Бхарті, у Дніпропетровській ОДА відбувся бізнес-семінар: «Економічний та інвестиційний потенціал Республіки Індія та перспективи співробітництва з Дніпропетровською областю».

Індія є розвинутою економікою, яка входить в топ-20 найбільших економік світу. Зростання в 2017 році склало близько 10%. Зазначені та інші показники були презентовані паном Послом.

Зі слів очільника індійської дипломатичної місій, Індія – є одним з найбільших ринків збуту соняшникової олії, зернових, бобових, добрив, устаткування для текстильної промисловості. Також Індія зацікавлена в налагодженні співпраці з українськими підприємствами в зазначених сферах та додатково розвинути співробітництво в космічній галузі, ІТ-сфері, обладнання для залізниці.

Дніпропетровським інвестиційним агентством було презентовано інвестиційний паспорт області та пріоритетні напрямки для інвестування, обговорено можливості співпраці в рамках організації та проведення ділових місій в промисловій сфері та секторі АПК.

Довідково:

У 2017 році зовнішньоторговельний оборот Дніпропетровської області з Республікою Індія склав 231,6 млн дол. США. При цьому дещо зменшився обсяг експорту і склав 163,4 млн дол. США, а це 7,4% у загальному обсязі експорту товарів з України до Індії. В основному, з області до Індії експортувалися: соняшникова олія, чорні метали, вироби з чорних металів, зернові культури, добрива.

Індійська ж сторона поставляла на Дніпропетровщину, зокрема, фармацевтичну продукцію, керамічні вироби, реактори ядерні, котли, машини, пластмаси, полімерні матеріали, чорні метали, насіння і плоди олійних рослин, нафта, хімічна продукція, різні харчові продукти.