Інвестори зацікавились проєктом «Впровадження комплексної ефективної системи поводження з ТПВ на території субрегіону «Західний Донбас»

Залучення інвестицій та формування проєктів приватно-державного партнерства у сфері утилізації твердих побутових відходів (ТПВ) є актуальним практично для кожної громади Дніпропетровської області. Об’єднання міст та районів з метою формування спільної пропозиції для інвестора є першочерговим кроком для започаткування проєкту, адже крім сумарного збільшення обсягу ТПВ які утворюються громадами, спільно вирішується проблематика логістики збору, транспортування та сортування ТПВ. Одним з прикладів такого об’єднання є проєкт «Впровадження комплексної ефективної системи поводження з ТПВ на території субрегіону «Західний Донбас».

30 січня 2020 року за ініціативи Дніпропетровського інвестиційного агентства (DIA) в Павлоградській міські раді під головуванням Віталія Мовчана, першого заступника міського голови та за участі Аліма Молодана, заступника директорки Дніпропетровського інвестиційного агентства, Василя Коріневського, директора КП «Затишне місто», Сергія Остренко, радника Павлоградського міського голови, відбулася робоча нарада щодо реалізації зазначеного проєкту.

Під час наради, пропозицію щодо механізму співробітництва з компанією ТОВ «Енергус», яка розробила та ефективно впроваджує технології погодження з відходами, рекуперації, утилізації та співпрацює з партнерами з Болгарії, Іспанії, Італії, представив Олександр Вряшник, дійсний член Академії будівництва України. Зокрема інвестор розглядає можливість інвестувати не тільки в переробку ТПВ, але формування нових точок акумулювання та пресування ТПВ, залучення до проєкту нових міст та ОТГ.

У свою чергу, місто пропонує інвестору доступ до ТПВ, яке формується на території, земельну ділянку та можливість підключення до інженерної інфраструктури.

«Важливою проблемою розвитку субрегіону «Західний Донбас» є відсутність сучасної ефективної системи збору, вивезення, переробки та утилізації твердих побутових відходів, тобто комплексної діючої системи поводження з ТПВ, що негативно впливає на екологічний та соціальний стан як всієї території субрегіону, так і окремих територіальних громад, що входять до його складу. У 2019 році об’єм утворених ТПВ в м. Павлоград збільшився на 9,5 тис. тонн. Тому Павлоград зацікавлений у реалізації проєкту «Впровадження комплексної ефективної системи поводження з ТПВ на території субрегіону «Західний Донбас», та готовий співпрацювати з інвесторами» – зазначив Віталій Мовчан.

Детально про проект «Впровадження комплексної ефективної системи поводження з ТПВ на території субрегіону «Західний Донбас» за посиланням.