Обласна рада ухвалила програму соціально-економічного розвитку Дніпропетровщини на 2016 рік

19 лютого пройшла друга сесія Дніпропетровської обласної ради VII скликання. Депутати затвердили 15 рішень. Серед основних – програма соціально-економічного та культурного розвитку області на 2016 рік. За словами голови обласної ради Гліба Пригунова, це важливий всеохоплюючий документ. Основна ціль – нарощення темпів економічного зростання, створення умов для досягнення відчутних якісних зрушень в соціальній та економічній сферах.

Реалізація програми дозволить зменшити економічні дисбаланси. Зокрема, на 2016 рік заплановано на 16,2 млрд грн. збільшити обсяг реалізованої промислової продукції (має скласти 304,3 млрд грн. проти 288,1 млр грн. у 2015 р). Перехід на систему ProZorro, IGOV та електронне адміністрування дозволить значно заощаджувати кошти та час, зробить систему держзакупівель чи надання адмінпослуг прозорою та не корумпованою.

Ще один напрямок програми – розвиток сільських територій. У 2016 році в області продовжать будівництво та реконструкцію водопровідних мереж, закладів освіти, медицини, культури і спорту, комунальних доріг, впровадження енергозбережних заходів на підприємствах водопостачання.

Серед основних напрямків програми – і ремонт більш ніж 1 млн. квадратних метрів доріг.

Щодо напрямку екологічної та енергетичної безпеки, то цьогоріч в області почнуть реалізацію обласної комплексної стратегії екологічної безпеки. Вона дозволить знизити індекс забруднення атмосфери з 11,8 до 8 %, на 30% зменшити викиди в атмосферу, а на 40% – кількість забруднюючих речовин, що скидаються із зворотними водами у поверхневі водні об’єкти, на 60% – зменшити обсяги скиду забруднених стічних вод, ще на 30% – обсяги утворення твердих побутових відходів.

Продовжать роботу й над удосконаленням соціальної інфраструктури. Так, у дитячих садках мають створити більше тисячі додаткових місць, капітально відремонтувати 19 шкіл, закупити близько 30 шкільних автобусів, відкрити 14 додаткових амбулаторій у Дніпропетровську та Кривому Розі.

У рамках децентралізації на цей рік в обласному та державному бюджетах передбачено 135 млн грн. на фінансування 20 інфраструктурних проектів об’єднаних територіальних громад та ін.