Позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business – ростуть

У щорічному рейтингу Світового банку Doing Business Україна посіла 71 позицію серед 190 країн.

Згідно з дослідженням, просунутися в рейтингу Україні дозволили поліпшення в показниках:

  • захисту міноритарних акціонерів (з 81 в минулому році до 72 позиції в нинішньому рейтингу),
  • спрощення в частині отримання дозволів на будівництво шляхом збільшення внеску в міські соціальні фонди і розвиток інженерно-транспортної інфраструктури (зростання з 35 до 30 місця),
  • поліпшення в частині міжнародної торгівлі – Україна зробила торгівлю через кордони простішою, виключивши перевірку вимог до автозапчастин з повноважень Державної служби експортного контролю (просування зі 119 на 78 місце),
  • в Україні також спростили процедуру суперечок щодо виконання контрактів, що дозволило переміститися за цим показником з 82 на 57 позицію.
  • незначне поліпшення також зафіксовано за показником реєстрації власності: +1 позиція (з 64 на 63 місце).

Решта критеріїв (система сплати податків, реєстрація бізнесу, доступ до електроенергії, доступ до кредитів, дозвіл неплатоспроможності), згідно зі звітом, стримують просування України в рейтингу – їхні показники погіршилися.

Профіль України в рейтингу Doing Business (англійською мовою) можна переглянути за посиланням.

Doing business – щорічне дослідження групи Світового банку, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності на основі 10 індикаторів. Доповідь присвячена оцінці нормативних актів, що регулюють діяльність малих і середніх підприємств протягом усього життєвого циклу, і порядку їхнього застосування. Рейтинг публікується з 2003 року.

За матеріалами: www.korrespondent.net