Республіка Корея планує інвестувати в сонячні електростанції і переробку сміття на Дніпропетровщині

Республіка Корея прагне розвивати економічну співпрацю з Дніпропетровщиною. Найпривабливіші для інвестицій – сонячні електростанції, переробка сміття, електронні послуги у громадському транспорті, аграрний сектор. Про це стало відомо під час зустрічі керівництва області з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Корея в Україні Лі Янг-Гу.

„Головне завдання – економічний розвиток і проведення реформ. В багатьох сферах Дніпропетровщина лідирує. Ми перші в Україні у процесі децентралізації та прозорості держзакупівель. Перевели значну частину адмінпослуг в режим онлайн”, – зазначив перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Олег Кужман.

„Корея відкрита для діалогу та пропозицій. Мені рекомендували Дніпропетровщину як регіон, де можна успішно втілити чимало цікавих проектів. Наразі наша країна розробляє генплан. Це платформа для конкретних інвестпроектів. Серед них – переробка сміття, будівництво сонячних електростанцій, впровадження енергозберігаючих технологій, розвиток аграрного сектору” – зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Корея в Україні Лі Янг-Гу.

„На сьогодні Дніпропетровщина є одним із провідних регіонів з розвитку агропромислового комплексу. Близько 80% площі області зайнято під сільськогосподарське виробництво. Зараз в Україні та у Дніпропетровській області зокрема стрімко набирає обертів розвиток зеленої енергетики. Під розміщення об’єктів альтернативної енергії підходять Криворізький, Широківський, Нікопольський, Синельниківський райони та місто Підгородне. Є понад 70 майданчиків для створення індустріальних парків. Дніпропетровщина відкрита для іноземних інвестицій. Республіка Корея цікава для регіону з точки зору відкриття нових ринків. На даний момент в Україні працюють 28 компаній з корейським капіталом, серед них Samsung, LG, Hyndai. Для комплексного супроводження усіх інвестиційних проектів на території області працює Дніпропетровське регіональне інвестиційне агентство (DIA). Тут допомагають і надають консультацію як новачкам, так і досвідченим підприємцям. Фахівці агентства супроводжують кожен проект інвесторів, допомагають знайти партнерів. Дніпропетровщина чекає на корейських інвесторів, а DIA готове надати їм всебічну підтримку” – наголосила директор Дніпропетровського інвестиційного агентства Валентина Затишняк.