Робоча зустріч з представниками Федерального міністерства закордонних справ Німеччини

30 серпня 2017 року у Дніпропетровській обласній раді пройшла зустріч заступника голови обласної ради Володимира Тюріна та директора Дніпропетровського інвестиційного агентства Валентини Затишняк з представниками Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Генеральним консулом ФРН  Вольфгангом Мьосінгером.

Сторони обговорили питання взаємодії та подальшого співробітництва Дніпропетровської області з Федеративною Республікою Німеччина та Генеральним консульством ФРН у Дніпрі.

«В останні роки співпраця Німеччини та України має надзвичайно позитивні результати. Німеччина однією з перших підтримала Дніпропетровщину як прифронтовий регіон. Крім того, Генеральне консульство ФРН  надає всебічну підтримку ВПО у вигляді продуктів харчування, медичного обслуговування, психологічної підтримки. У такій тісній співпраці звичайно ж є заслуга і Вольфганга Мьосінгера. Відносини Дніпропетровщини з Німеччиною не обмежуються лише гуманітарною допомогою. Наразі в регіоні реалізується декілька спільних проектів у таких сферах як  енергозбереження та енергоефективність, розвиток соціальної інфраструктури, модернізація «зеленої» економіки, металургія, машинобудування та промисловість»,  – сказав Володимир Тюрін.

«Співпраця з Німеччиною є дуже важливою для нас. І цьому є підтвердження. Так, у першому півріччі 2017 року товарообіг між Україною та Німеччиною зріс на 21,5% до                  3,2 млрд. євро, а експорт української продукції збільшився на 12,5%. З області до Німеччини експортувалися чорні метали, одяг, деревина і вироби із деревини, залізничні локомотиви, меблі, зернові культури, а імпортувалися ядерні реактори, котли, машини, фармацевтична продукція, полімерні матеріали, різноманітна хімічна продукція та інше. Також на території області працюють підприємства з німецькими інвестиціями, серед них: ПАТ «Арселорміттал Кривий Ріг», ПрАТ «Лінде Газ Україна», ПрАТ «Хайдельбергцемент Україна», ДП «Капарол Україна» та інші. Така активна співпраця є результатом ефективної діяльності Генерального консульства ФРН і є надія, що ми й надалі будемо розвивати наші партнерські відносини враховуючи взаємну заінтересованість», – підкреслила Валентина Затишняк.

Для довідки:

З травня 2017 року Дніпропетровською обласною організацією роботодавців, у партнерстві з Дніпропетровською обласною радою, Дніпропетровським інвестиційним агентством за підтримки Програми сприяння «зеленій» модернізації української економіки, що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ розпочато реалізацію проекту „Зелені рішення” бізнесу – єднання для сталого розвитку”, який є втіленням ідеї створення регіональної платформи щодо сприяння поширенню «зелених» рішень серед суб’єктів господарської діяльності, учнівської молоді, населення Дніпропетровської області.

Також у рамках співпраці з Програмою підтримки зеленої модернізації української економіки активно діє проект щодо пошуку оптимальних рішень з демінералізації шахтних вод Криворізького басейну. Робочою групою підготовлено декілька варіантів технічного завдання щодо визначення раціональних варіантів для покращення поточної ситуації та вирішення проблеми щодо поводження з шахтними водами.