«Трансінвестсервіс» (ТІС) запустив регулярний контейнерний поїзд в місто Дніпро

Між контейнерним терміналом «Трансінвестсервіс» (ТІС) і Дніпровським річковим портом почав працювати на регулярній основі щотижневий кругової контейнерний поїзд. Про це повідомляє кореспондент сайту «Порти України».

Новий контейнерний маршрут на терміналі ТИС 6 вересня офіційно відкрили керівники ПАТ «Укрзалізниця», Одеської митниці УКРІНФОРМ, компаній ТІС, «Укррічфлот» і Maersk Line.

Спільний проект групи терміналів ТІС, акціонерної судноплавної компанії (АСК) «Укррефлот» і контейнерного перевізника Maersk Line почав працювати в тестовому режимі в травні 2017 року і на сьогодні здійснив 14 кругорейси. Поїзд приймає не тільки контейнери Maersk Line, а й інших ліній. Для запуску поїзда на контейнерному терміналі ТИС додатково побудували 16 кілометрів залізничних колій.

За словами керівника терміналу, співвласника ТИС Єгора Гребенникова, перевезення великих обсягів контейнерів поїздами – загальносвітовий тренд. Наприклад, словенський порт Копер обробляє 60% контейнерів залізницею. В Україні обсяг перевезень контейнерів поїздами поки що мізерно малий – всього цим способом транспортування перевозять до 5% контейнерів.

У залізничних контейнерних платформ немає проблеми з обмеженням гульвісу, тому контейнерний поїзд дозволить вантажовласникам використовувати повну вантажопідйомність контейнера до 29 тонн, тоді як для автодоріг максимальне навантаження обмежена 24 тоннами.

Ємність одного контейнерного складу, який курсує між терміналом ТІС і Дніпром, становить 100 TEU. Дистанцію в 630 кілометрів поїзд долає за 19 годин, операції з навантаження і вивантаження контейнерів з залізничних платформ, а також відправка і прийом поїзда повної довжини в портах ТІС і в Дніпре складають менше доби. У вартість послуг входить доставка в будь-який район Дніпра і прилеглих до нього регіонів. Існує також опція доставки контейнерів в або з інших контейнерних терміналів великий Одеси.

За словами організаторів проекту, найближчим часом планується прокласти аналогічний маршрут до Києва, створивши залізничний «трикутник» між Києвом, Дніпром і Одесою. Крім того, планується почати перевезення на поїзді рефрижераторних контейнерів.

Група терміналів ТІС – найбільша приватна стивідорна компанія України. Оперує терміналами «ТІС-Зерно», «ТІС-Міндобрива», «ТІС-Руда», «ТІС-Вугілля» та «ТІС-Контейнерний термінал» в морському порту «Південний». Група в 2016 році скоротила вантажообіг в порівнянні з 2015 роком на 19% – до 21,46 млн т.

У першому півріччі 2017 року група опрацювала 13,524 млн т вантажів, що становить 20% вантажопотоку через всі морські порти України.

Джерело: www.ports.com.ua