Турецькі інвестори готові збудувати сонячну електростанцію на Дніпропетровщині

У рамках участі у виставці китайських виробників, яка проходила у Стамбулі з 31 травня по 2 червня, директор DIA  Валентина Затишняк провела ряд зустрічей з потенційними партнерами нашого регіону.

Однією з таких зустрічей була зустріч з генеральним директором компанії Smart Energy паном Халілом Демірдагом. Компанія розпочала свою діяльність у 2009 році та займається проектуванням і будівництвом сонячних батарей.

У 2017 році компанія збудувала найбільший завод з виробництва сонячних батарей у Туреччині, який має потенційну здатність стати найбільшим у Європі, адже нещодавно виробничу потужність заводу було збільшено до 800 МВт/рік.

На сьогоднішній день компанія Smart Energy спрямовує інвестиції власної сонячної енергетики у такі країни як:

  • Болгарія – 24 МВт;
  • Румунія – 7 МВт;
  • Греція – 6 МВт;
  • Туреччина – 39 МВт.

«Компанія має дуже амбітні цілі та перспективи. Наразі політика компанії є такою: якщо компанія заходить на територію тієї чи іншої країни, вона також виступає й інвестором. Так, наприклад, у Болгарії ми побудували не тільки сонячні електростанції, а й логістичні центри»,  – сказав генеральний директор компанії Халіл Демірдаг.

Компанії також цікавий ринок України, у тому числі керівництво підприємства розглядає можливість будівництва сонячних електростанцій потужністю 30 МВт на території Дніпропетровської області, адже Дніпропетровщина є лідером по розвитку «зеленої» енергетики в Україні та має багато перспективних проектів у цій сфері. Але головною вимогою компанії є створення усіх належних умов для підключення сонячної електростанцій.

Також представники DIA мали змогу на власні очі побачити процес виробництва сонячних батарей –  від самого початку до пакування й відправки до складу. Процес досить непростий та потребує від працівників витримки та концентрації, адже компанія має сертифікати якості, які є в декілька разів вищими за європейські. Тому аби тримати поставлену планку, сонячна батарея витримує не один тест.

«Стратегією розвитку Дніпропетровської області розвиток «зеленої» енергетики визначено пріоритетною сферою. Наразі у портфелі DIA 8 проектів з будівництва сонячних електростанцій, крім того 2 сонячні електростанції вже працюють у Підгородньому й Нікополі. Це є підтвердженням того, що інвестори не бояться вкладати кошти, бо ми супроводжуємо проекти й гарантуємо невтручання у ведення бізнесу. Тому відкриття ще одної електростанції на території області тільки зміцнить довіру інших інвесторів та стане поштовхом для формування іміджу області, як енергонезалежного регіону України», – підкреслила Валентина Затишняк.

По закінченню зустрічі сторони домовились визначитися з необхідними технічними параметрами та планувати робочий візит делегації із Туреччини до Дніпропетровської області.