У Дніпропетровській обласній раді відбувся Регіональний економічний форум „Зелена Економіка та Зелені Рішення”

7 жовтня 2016 року в рамках Німецьких тижнів в Україні  у Дніпропетровській обласній раді за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Дніпропетровського Регіонального Інвестиційного Агентства відбувся Регіональний Економічний Форум «Зелена Економіка та Зелені Рішення».

Форум відвідали такі почесні гості, як Генеральний Консул Федеративної Республіки Німеччина та представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

“Дніпропетровщина є першою з-поміж українських регіонів, де активно впроваджують ідеї “зеленої” модернізації економіки. Запровадження “зелених” рішень зробить регіональний бізнес більш конкурентоздатним на європейському та світових ринках, а це, в свою чергу, позитивно позначиться на екологічному та економічному становищі регіону” – зазначив голова обласної ради Гліб Пригунов.

„Зелена економіка є відносно новою темою для України. Підприємства повинні знизити рівень споживання енергії та більш ефективно використовувати ресурси. Підписавши Угоду про асоціацію з ЄС та приєднавшись до Європейського енергетичного співтовариства, Україна зобов’язалася здійснити модернізацію задля переходу до енергоефективної економіки. Для цього на території області працює “Програма сприяння зеленої модернізації української економіки” Німецького Товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH за підтримки Німеччини” – наголосив заступник голови обласної ради Володимир Тюрін.

В цілому програма заходу складалася з трьох панелей. Перша частина була присвячена проблемам та перспективам  впровадження сталого розвитку в Україні, а також умовам переходу до зеленої економіки. Друга частина включала обмін досвідом представників підприємств щодо впровадження та застосування новітніх технологій у промисловості. Третя панельна дискусія передбачала обговорення ринку зелених послуг, а також можливості та обмеження зелених рішень.

Головним досягненням Форуму є готовність влади та бізнесу тісно співпрацювати у виробленні управлінських рішень, які дозволять вирішити нагальні екологічні проблеми області.

Слід зазначити, що цього року Форум набув значної популярності серед підприємств та організацій області. Захід відвідали понад 200 фахівців підприємств та організацій Дніпропетровщини.