У Кривому Розі відбувся семінар DIA з підтримки інвестиційних ініціатив місцевого бізнесу

25 травня 2017 року у місті Кривий Ріг за ініціативою Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства (DIA) та підтримці голови Дніпропетровської обласної ради Г.О. Пригунова відбувся семінар „Підтримка малого та середнього бізнесу через створення інвестиційно привабливих територій”. В заході взяли участь представники Регіональної ради підприємців у Дніпропетровській області, Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області, Дніпропетровської обласної громадської організації „Сільськогосподарська консультативна служба” та Дніпропетровської філії компанії „ТАС-Фінанс”.

На семінарі були присутні керівники малих, середніх і фермерських підприємств та фахівці Криворізької, Софіївської, Апостолівської та Широківської районних рад.

Метою семінару було розкриття потенціалу громад в умовах децентралізації щодо створення преференцій для малого та середнього підприємництва, фермерів та кооперативів, які працюють на території громади (району / міста), запровадження передумов щодо підтримки власних інвесторів та залучення зовнішніх.

Фахівці Агентства у своєму виступі акцентували увагу присутніх на особливостях підтримки малого та середнього бізнесу регіону, а саме були презентовані наявні міжнародні та вітчизняні ресурси підтримки МСБ, механізми застосування преференцій через оптимізацію системи оподаткування для малих та середніх підприємств, а також наявні земельні ресурси для реалізації проектів.

Агентством було презентовано механізм створення громадами власних інвестиційно привабливих територій. Зазначений процес передбачає вивчення наявної інженерної і логістичної інфраструктури, юридичного стану промислових та аграрно-промислових обʼєктів, розробку детальних планів територій, застосування преференцій для потенційних інвесторів, зокрема щодо рівня орендної плати, податків на землю та нерухомість. Ключовим кроком у залученні інвестицій у громаду є підтримка місцевого інвестора. Адже високий рівень активності внутрішніх інвестиційних процесів є головною передумовою до зацікавленості територією зовнішнім інвестором, навіть із сусіднього міста.

Одним з елементів розвитку територій є кооперативний рух, зокрема обʼєднання громади навколо одного з виду економічної діяльності – молочарство, ягідництво, зберігання зерна та овочів, виробництво альтернативної енергії або надання туристичних послуг. „Етапи створення кооперативної організації, добре управління кооперативом, функціональний розподіл ролей, асоціативне життя кооперативів” – про це розповів тренер Кооперативної Академії з питань кооперації Дніпропетровської обласної громадської організації „Сільськогосподарська консультативна служба” у своїй презентації „Кооперація – шлях до успіху підприємців та громад”.

Представник регіональної ради підприємців у Дніпропетровській області презентував особливості реалізації регіональної програми малого та середнього підприємництва. Програма розроблена з метою створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього підприємництва, забезпечення його конкурентоспроможності та підвищення ролі у вирішенні завдань соціально-економічного розвитку регіону, спрямування для цього дій місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, представників територіальних громад, суб’єктів підприємництва, громадських організацій та об’єднань підприємців.

Фахівець ГУ Державної Фіскальної Служби у Дніпропетровській області у своєму виступі щодо місцевих податків та зборів детально зупинилась на останніх змінах у Податковому кодексі, які спрямовані на забезпечення стабільної правової основи для ефективного розвитку підприємницької діяльності у Дніпропетровському регіоні.