Уряд скоротив перелік документів, що подаються заявником для державної реєстрації речових прав на нерухоме майно

Відтепер при реєстрації речових прав на нерухоме майно не має потреби подавати документи, що перебувають у володінні державних органів.

23 серпня 2016 року Урядом прийнято постанову № 553 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою врегульовано низку питань у сфері державної реєстрації,  в тому числі викладено в новій редакції Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Так, відомості про документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, державний реєстратор отримуватиме в режимі реального часу безпосередньо з Єдиного реєстру. А саме документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.

Така інформаційна взаємодія буде забезпечена Міністерством юстиції разом з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства у двомісячний строк з дня набрання чинності постановою.

Зазначене звільнить заявників від необхідності подання документів у паперовій формі та забезпечить достовірність інформації, що використовується під час державної реєстрації речових прав на нерухомість.

Також Урядом визначено перелік заяв для державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, які можуть подаватися в електронній формі, зокрема, таке право надано забудовникам.

Джерело:

http://www.kmu.gov.ua/control/ru/cardnpd?docid=249264037