В Нікополі відкрито сонячну електростанцію – проект, який супроводжувало DIA

26 січня 2018 року в місті Нікополі відбулося відкриття сонячної електростанції (компанії Екотехнік Нікополь) потужністю 10,5 МВт. Інвестором проекту виступила канадська компанія TIU Canada.

У заході взяли участь: голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, перший заступник облдержадміністрації Олег Кужман, Посол Канади в Україні Роман Ващук, Нікопольський міський голова Андрій Фісак, директор Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства Валентина Затишняк, директор ТОВ «Екотехнік Нікополь» Юрій Засядьвовк, керівництво TIU Canada, а зокрема Президент материнської компанії Refraction Asset Management (RAM) Майкл Юркович та операційний директор RAM Хані Табш,   директор Нікопольського заводу феросплавів, депутат обласної ради Володимир Куцин, представники з Держенергофективність та АБ «УКРГАЗБАНКУ».

«Нове законодавство та довгострокові договори на постачання електроенергії за «зеленим тарифом» зробили відновлювану енергетику в Україні динамічним сектором, який почав залучати значні інвестиції. Подібні проекти приносять величезну користь як для розвитку регіону в цілому, так і для місцевих громад. Тому дуже важливою є підтримка влади у подальшому розвитку таких інвестиційних проектів», – зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

«Від ідеї до реалізації проекту пройшло немало часу. Багато в чому це стало можливим завдяки сприятливому інвестиційному клімату, створеному в регіоні Дніпропетровським регіональним інвестиційним агентством та за підтримки Дніпропетровської обласної влади», – прокоментував директор станції Юрій Засядьвовк.

«Ще одна сонячна електростанція успішно запущена в Дніпропетровській області і вона вже генерує «чисту» електроенергію. Ця подія доводить, що бізнес та фінансові інституції активізувалися у сфері відновлюваної енергетики. Цьому сприяли законодавчі зміни, удосконалені кредитні програми, гарантії держави щодо викупу електроенергії з відновлюваних джерел за «зеленим тарифом». Сьогодні запровадження альтернативної енергетики на Дніпропетровщині є одним із пріоритетних напрямків, тому DIA продовжує супроводження аналогічних проектів компанії «Екотехнік» у Широківському і Криворіжському районах та запрошує інвесторів до співпраці», – відзначила директор DIA Валентина Затишняк.

Довідково:

TIU Канада знаходиться у власності та управляється родинним офісом інвестиційної компанії  Refraction Asset Management, що знаходиться в місті Калгарі (Канада). Сонячна  Електростанція потужністю 10,5 МВт в Нікополі – це перша інвестиція компанії, на суму 10 млн євро.