В Петриківській районній раді відбувся семінар на тему: „Підтримка малого та середнього бізнесу через створення інвестиційно привабливих умов та нових ринків”

17 жовтня 2016 року за підтримки Петриківської районної ради та за ініціативою Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства спільно з громадською організацією „Споживач”, яка є координатором програми європейської програми підтримки малого та середнього бізнесу COSME відбувся семінар на тему: „Підтримка малого та середнього бізнесу через створення інвестиційно привабливих умов та нових ринків”.

Представниками Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства була підготовлена та представлена презентація „Чотири кроки громади на шляху створення інвестиційно привабливих територій”. У презентації представлено ключові кроки за допомогою яких громада може залучати інвестиції у найбільш пріоритетні сфери. Ключовим кроком у залученні інвестицій у громаду визначено, перш за все, пошук місцевого інвестора, формування власних інвестиційних територій та їх активна промоція. Також одним із важливих кроків для громад у залученні інвестицій є просування на міжнародному рівні впізнаваних брендів Петриківського району, таких як петриківський розпис та етно-туризм.

Громадською організацією „Споживач” був представлений проект „European Enterprise Network (EEN)”, направлений на пошук ділових партнерів за кордоном, та бізнес-проект „Крамниця „А”, основною метою якого є створення майданчику для співпраці та спілкування українського бізнес-середовища.

За словами голови Петриківської районної ради Наталії Коваленко, розвиток територій, в умовах децентралізації, є пріоритетним завданням самої громади. Через забезпечення сприятливих умов для власних підприємців, створення інвестиційно привабливих територій та умілого використання наявних ресурсів, громада зможе не тільки збільшити надходження до місцевих бюджетів, а й створити нові робочі місця, розвивати власну інфраструктуру.

Для довідки:

COSME – це програма ЄС, що спрямована на зміцнення конкурентоспроможності та стійкості малих та середніх підприємств, загальний бюджет якої складає 2,3 млрд. євро. Програма COSME підтримує проекти різноманітної тематики, а також сприяє просуванню нових можливостей у рамках поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі, як для українських, так і для європейських компаній.

European Enterprise Network (EEN) – найбільша підпрограма COSME – європейська мережа підприємств. Всі учасники мережі об’єднуються у консорціуми за країновою або регіональною ознакою. Пріоритетами мережі EEN є пошук партнерів в 65 країнах світу та пошук інвестора/партнера закордоном для виведення на ринок нової технологічної продукції чи послуг.