Впровадження аграрних розписок у Дніпропетровській області

5 лютого 2018 року у м. Дніпро відбулось урочисте відкриття проекту «Аграрні розписки в Україні». Проект впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) в партнерстві з Швейцарською Конфедерацією.

Мета проекту – покращити доступ до фінансових ресурсів для малих та середніх сільгосптоваровиробників шляхом запровадження в Україні фінансового інструменту «аграрні розписки».

Аграрні розписки, як додатковий фінансовий інструмент, можуть зайняти свою нішу на ринку кредитування Дніпропетровської області, якщо сільгоспвиробники будуть мати різноманітні пропозиції від банків та інших фінансових установ, переробників сільськогосподарської продукції, компаній, які пропонують насіння, добрива, засоби захисту рослин, сільськогосподарську техніку та обладнання, надають послуги з вбирання, збереження врожаю.

«Дуже популярні такі розписки в інших країнах. Багато з фермерів не мають власного майна під заставу, і тоді як заставу використовують частину майбутнього врожаю. Це дуже зручно», – розповіла керівник Програм з розвитку фінансування агросектору, IFC, Група Світового банку Лія Сорока.

Під розписку можна брати як гроші, так і добрива або насіння. Все залежить від того, хто буде кредитором – банк або аграрні компанії. Оформити кредит під заставу врожаю можна і з державними установами, і з приватними підприємцями. Розмір відсотків буде залежати від конкретних домовленостей між фермером і кредитором.

«Це дуже суттєва допомога фермерам, – сказав голова асоціації фермерів та приватних землевласників Павлоградського району Олександр Щербина. – Плануємо оформити такі розписки, щоб своєчасно закупити добрива та засоби захисту рослин».

Основна перевага аграрних розписок – це швидкість і легкість її оформлення порівняно з іншими фінансовими інструментами.

Перед учасниками заходу щодо кредитування агропромислового комплексу виступили: керівник Програм з розвитку фінансування агросектору, IFC, Група Світового банку, представник проекту IFC «Аграрні розписки в Україні», управління агропромислового розвитку Дніпропетровської ОДА, Головне територіальне управління юстиції у Дніпропетровській області, а також представники приватного сектору Сингента, Piraeus Bank, OTP Bank, ПАТ “Аграрний Фонд”.

Презентація проекту IFC «Аграрні розписки в Україні»: