ЄБРР і ЄС запускають кредитну лінію для малого і середнього бізнесу в Україні

Нові можливості для зростання і розвитку українського малого бізнесу у вигляді кредиту в € 3 млн доступні від ЄБРР і ЄС.

  • Завдяки запуску кредитної лінії «EU4Business» – ЕБРР позичальники зможуть отримати до € 3 млн. В гривневому еквіваленті
  • Тисячі українських малих і середніх підприємств (МСП) зможуть скористатися кредитними коштами загальним обсягом до € 60 млн.
  • Кредитна лінія допоможе модернізувати виробництво і збільшити експортний потенціал.

Тисячі МСП в Україні зможуть скористатися новими можливостями для фінансування, які пропонують ЄБРР і ЄС.

Ці дві організації в рамках спільної ініціативи запускають в Україні кредитну лінію «EU4Business» -ЕБРР, призначенням якої є фінансування проектів МСП і надання компаніям допомоги у використанні можливостей, які відкриваються у зв’язку з Угодою про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі (ГВЗВТ) між ЄС і Україною.

Кредитна лінія передбачає підтримку приватних компаній, які зареєстровані в Україні і мають до 250 працівників. Позичальники зможуть отримати довгострокові кредити в сумі до € 3 млн. В гривневому еквіваленті. Надання кредитів у місцевій валюті захистить позичальників від валютних ризиків.

Кредитні кошти будуть надаватися через Державний експортно-імпортний банк України (Укрексімбанк), якому виділили на цю програму еквівалент € 22 млн. ($ 25 млн.) І ТОВ «ОТП Лізинг», якому на неї було виділено € 10 млн. Додаткові кредитні ресурси в розмірі близько € 28 млн. очікуються в найближчому майбутньому і будуть доступні для інших місцевих фінансових установ, які приєднаються до кредитної лінії.

Компаніям-учасникам також буде надаватися підтримка в приведенні їх виробництва у відповідність до вимог директив ЄС, що дозволить їм конкурувати працювати на загальному ринку ЄС.

Крім того, для проектів в рамках кредитної лінії «EU4Business» – ЄБРР, які будуть відповідати певним вимогам, буде можливість отримати стимулюючі гранти. Українські МСП, які готові впровадити у себе певні технології, досягти повної відповідності санітарним і фітосанітарним вимогам або вимогам в області харчової безпеки або реалізувати складний проект з метою виконання вимог декількох регламентів ЄС, зможуть отримати стимулюючий грант на покриття до 15% вартості проектів.

Посол Хью Мінгареллі, Глава Делегації ЄС в Україні сказав: «ЄС намагається, щоб такі кредитні лінії приносили користь українським малим і середнім підприємствам, а також сприяли економічному зростанню в Україні та зміцненню економічних зв’язків між нею та ЄС. У 2018 р обсяг експорту українських товарів до ЄС зріс на 15 відсотків, а імпорт товарів з ЄС зріс на 11,5 відсотків. Ми вважаємо, що кредитні лінії ГВЗВТ сприяють збереженню цих позитивних тенденцій».

Керуючий директор ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Маттео патронів сказав: «Дана кредитна лінія – це інтеграція в географічному і економічному плані. Після створення ГВЗСТ між ЄС і Україною перед місцевими компаніями відкрилися численні можливості. Запуск кредитної лінії «EU4Business» -ЕБРР дає місцевим МСП, які забезпечують майже 80% робочих місць в країні, але на які поки припадає лише близько 40% ВВП, додатковий доступ до фінансування для того, щоб вони могли і далі розвиватися, ставати більш конкурентоспроможними і відповідати стандартам ЄС».

Дана кредитна лінія підтримує досягнення таких загальних для ЄБРР та ЄС цілей, як підвищення конкурентоспроможності бізнесу та економічна інтеграція відповідно до цілей ГВЗВТ з ЄС і мандатом ЄБРР, який передбачає підтримку економічного переходу. Запуск цієї кредитної лінії є потужним сигналом, який підтверджує бажання і готовність обох організацій і надалі допомагати Україні і сприяти розвитку в ній конкурентоспроможною і добре інтегрованою економіки.

Зі списком відповідних технологій і вимог можна ознайомитися за посиланням.

За матеріалами: www.inventure.com.ua