Європейський Парламент підтримав пропозицію Європейської комісії надати Україні безвізовий режим. „За” проголосували 521 депутат ЄП, „проти” – 75, утримались – 36.

Після того, як у четвер, 6 квітня, Європейський Парламент схвалив неформальну угоду з Радою ЄС, громадяни України будуть позбавлені візових вимог для здійснення короткострокових подорожей до Євросоюзу.

Згідно з новими правилами, українці-власники біометричного паспорту матимуть змогу подорожувати до ЄС без віз на 90 днів у будь-який 180-денний період. Вони зможуть це робити у туристичних або службово-ділових цілях, аби відвідати родичів чи друзів; однак українські громадяни не матимуть права на працевлаштування у Євросоюзі. Ця норма поширюється на усі країни-члени ЄС, а також на Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію. Не стосується вона лише  Ірландії та Об’єднаного Королівства.

„Україна виконала усі критерії [плану дій з візової лібералізації]. У такий спосіб потрібно зняти візові зобов’язання [з українців]”, – відзначила доповідачка з українського питання Марія Ґабріел (представниця Європейської народної партії; Болгарія).

Вона переконана: безвізовий режим стане „ще одним переконливим посланням, що Україна є ключовим партнером для Європейського Союзу та Східного партнерства”.

Нове законодавство підтримав 521 депутат Європарламенту, 75 парламентарів проголосували проти нього, 36 – утрималися. Його також має ще формально схвалити Рада міністрів ЄС. Ймовірно, нова норма набуде чинності у червні, з плином 20-и днів після публікації в Офіційному журналі ЄС.

ЯКІ ПОТРІБНІ ДОКУМЕНТИ

  • Біометричний паспорт для виїзду закордон.
  • Підтвердження наявності коштів (зазвичай це доводять випискою з банківського рахунку чи пред’явленням готівки у розрахунку 50 доларів на добу перебування).
  • Документи про мету поїздки (запрошення від родичів, знайомих або, наприклад, на конференцію) чи про місце проживання (бронювання готелю).
  • Поліс медичного страхування.
  • Поліс страхування цивільної відповідальності автовласника (у випадку подорожі автомобілем).
  • Підтвердження планів повернутися в Україну (зворотний квиток).

Джерело: http://www.prostir.ua/

 

За ініціативи голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Пригунова відбудеться урочисте святкування з нагоди схвалення безвізового режиму для України. Місце проведення: майданчик між Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією. Початок о 20.00.