З 1 лютого 2018 року Держгеокадастр розпочинає передачу сільськогосподарських земель у власність об’єднаних територіальних громад

31 січня 2018 року на засіданні Кабінету Міністрів України було ухвалено рішення щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

Уряд знайшов механізм, який в межах чинного законодавства дозволяє передати землі сільськогосподарського призначення у власність об’єднаних територіальних громад.

«Ми маємо повноцінно передати землі об’єднаним територіальним громад для того, щоб вони управляли цими землями. З 1 лютого 2018 року жоден геокадастр країни не має права приймати одноосібні рішення», – наголосив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Презентуючи механізм передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк зазначив, що алгоритм дій не складний і включає 4 етапи.

Зокрема, це – клопотання ОТГ до відповідного головного управління Держгеокадстру про передачу земель; інвентаризація земель в межах ОТГ; реєстрація земельних ділянок у кадастрі; передача земель в комунальну власність.

Процес розпочнеться 1 лютого 2018 року та триватиме до кінця року. Першу передачу земель планується здійснити у березні 2018 року.

Для висвітлення стану передачі земель об’єднаним територіальним громадам створено спеціальний портал та для отримання оперативних консультацій з даного питання від фахівців Держгеокадастру запроваджено функціонування гарячої лінії 0 800 502 528.

Джерело: Держгеокадастр