Аграрний комітет Європарламенту підтримав еквівалентність для насіння зернових з України

Комітет Європейського парламенту з питань сільського господарства та розвитку сільських територій, AGRI, підтримав визнання еквівалентності для насіння зернових, кукурудзи та сорго з України.

Відповідне рішення було проголосоване на засіданні 22 вересня 2020 року. Про це повідомляє «Насіннєва асоціація України».

Зазначається, що рішення комітету AGRI відкриває шлях до винесення документу на пленарний розгляд всього Європейського парламенту, який наразі попередньо можна очікувати вже в жовтні, тобто, останній крок, який фіналізує еквівалентність та дозволяє почати експорт насіння зернових, кукурудзи та сорго до ЄС.

«Врешті, маємо зелене світло для голосування на сесії Європарламенту і вже остаточного рішення. Після багатьох років процедури Україна може вже незабаром отримати рішення ЄС по еквівалентності насіння», — зазначила Сюзана Григоренко, виконавчий директор Насіннєвої асоціації України.

З її слів, не зважаючи на те, що 2020 видався доволі складним роком в багатьох питаннях, розгляд визнання еквівалентності українського насіння в ЄС нарешті зрушив з місця. Взимку почали надходити перші новини, що незабаром європейці розпочнуть рух по законодавчій процедурі — і вже 7 квітня Єврокомісія опублікувала проєкт рішення. Ключове — це співпраця українських та європейських інституцій, а також підтримка та наполегливість української місії України в ЄС.

Нагадаємо, що діяльність підприємств в галузі селекції та насінництва – це унікальність Раївської сільської ОТГ. Агрокорпорація «Степова» займається вирощуванням під замовлення різних гібридів та спеціалізується на комплексному доопрацюванні насіння різних с/г культур. Синельниківська селекційно-дослідна станція – великий промисловий виробник та постачальник первинного й елітного насіння всіх сільськогосподарських культур, що вирощуються в степовій зоні України. Більше інформації у профілі Раївської громади за посиланням.

Джерело: www.superagronom.com