Амарант допоможе фермерам України збирати щороку два врожаї з поля

Два врожаї з одного поля за рік? Дехто вважає це фантастикою. Однак з амарантом ця фантастика стає дійсністю, зазначається на порталі SEEDS з посиланням на ексклюзивний коментар директора Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції Олександра Дуду.

«Ми навіть закликаємо тих фермерів, які збирають, наприклад, горох наприкінці червня: давайте, спробуйте, посійте сорт “Ультра”. Він гарантовано визріє до перших приморозків. Можна сказати, що таким чином фермери отримають 2 врожаї на рік, за умови, що буде достатньо вологи. А на зрошуваних землях, де б вони не були: чи то на півночі, чи то в центрі – взагалі не буде проблем. За такою схемою можна сміливо на одному полі вирощувати 2 врожаї на рік», – переконаний Олександр Дуда.

До того ж за його словами, горох для амаранту навіть кращий попередник ніж озима пшениця, жито чи ячмінь.

Зелена маса після перероблення амаранту може стати чудовим кормом, а залишки на полі – органічними добривами.

«Якщо це середньопізні сорти амаранту, вони мають більшу вегетативну масу. Такі сорти виростають заввишки 2, а то і 2,5 метри. Там скошується амарант високо. Рештки розкидаються по полю, як залишки соняшника, їх передисковують змішуючи з ґрунтом і використовують як добрива. В пожнивних посівах сорт “Ультра” виростає невисоким. Під час збирання комбайн “бриє” його практично під корінь, пожнивні рештки розкидаються по полю і збагатять ґрунт органікою та азотом», – каже Олександр Дуда.

Джерело: www.seeds.org.ua