Центральний гірничо-збагачувальний комбінат (ЦГЗК) заощадить 15 млн на рік завдяки енергомодернізації на фабриці огрудкування і дробильній фабриці.

На фабриках ЦГЗК встановили 5,7 тис. нових LED-світильників, які дадуть можливість щорічно економити 80% електроенергії на суму 15 млн грн. Постачальником енергетичних рішень виступила компанія YASNO Efficiency.

Усі ртутні лампи та лампи розжарювання замінили на світлодіодні промислові світильники. Завдяки новому освітленню підприємство зможе щорічно додатково економити 7,4 млн кВт-год електроенергії та знизити викиди СО2 на 6,6 тис. тонн.

«ЦГЗК постійно перебуває в пошуку сучасних енергоефективних рішень. Ми разом з YASNO Efficiency спільно реалізували вже шість проєктів, які дали змогу покращити умови праці, підвищити промислову безпеку і реалізувати програму енергомодернізації», – повідомив гендиректор ЦГЗК Дмитро Шевчик.

Центральний ГЗК входить до п’ятірки найбільших виробників залізорудної сировини України. Спеціалізується на видобутку й виробництві ЗРС: концентрату із вмістом заліза 65% і 68,2%, а також окатишів із вмістом заліза 63,9%.

За підсумками 2019 року ЦГЗК наростив виробництво товарних окатишів на 4,3% у порівнянні з попереднім роком. Випуск залізорудного концентрату збільшився на 0,5%, до 4,436 млн тонн.

Джерело: www.gmk.center/ua/