Fitch і S&P знизили рейтинги України в іноземній валюті до «вибіркового дефолту» та «обмеженого дефолту»

Рейтингові агентства S&P та Fitch знизили довгострокові та короткострокові рейтинги України в іноземній валюті до SD (вибірковий дефолт) та RD (обмежений дефолт) відповідно. Рейтинги випуску єврооблігацій знижено до D (дефолт).

Рейтингові агенції вважають, що українська влада допустила дефолт тим, що домовилася з власниками єврооблігацій про відстрочення платежів із держборгу на 24 місяці.

«Як ми розуміємо, більшість власників єврооблігацій України… прийняли пропозицію. Ми вважаємо цю реструктуризацію боргу проблемною відповідно до нашого визначення рейтингів», – йдеться у повідомленні S&P.

S&P знизило рейтинг у національній валюті України з B-/B до CCC+/C, Fitch зберегло відповідний рейтинг на рівні CCC-.

«До розчарування російських «експертів» і в унісон з ними тих, хто потирає руки наших (наших чи?) самопроголошених професорів із соцмереж, ніякої зради немає. Як і дефолту. Зниження рейтингів відображає досягнення Україною домовленості з кредиторами, які представляють 75% власників єврооблігацій, щодо відстрочення погашення та обслуговування такого боргу до 2024 р. Домовленість про реструктуризацію також була досягнута з власниками ВВП – варантів», – написав Данило Гетьманцев, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

Іноземні інвестори погодилися відстрочити платежі за зовнішнім боргом України у розмірі $20 млрд до 2024 року із можливою пролонгацією ще на рік. За даними Мінфіну, всього на ринку 13 випусків єврооблігацій України загальною номінальною вартістю $17,26 млрд та €2,25 млрд.

Група кредиторів України серед яких Канада, Франція, Німеччинв, Японія, Великобританія та США підтримують та наполегливо рекомендують власникам єврооблігацій України прийняти її пропозицію щодо відстрочення виплат та погашення на два роки.

Джерело:  www.mind.ua