Fitch очікує нормалізації глобального ринку сталі у 2023 році

Світові ринки сталі, за винятком Китаю, відновляться приблизно до рівня 2021 року

Міжнародне кредитно-рейтингове агентство Fitch Ratings очікує, що глобальний ринок сталі, за винятком Китаю, в 2023 році стабілізується до рівня 2021-го. Про це повідомляє SteelOrbis з посиланням на дані компанії.

«Світовий сталеливарний сектор не відновиться повністю в наступному році після зміни попиту та пропозиції на користь кінцевих споживачів. Оскільки сповільнення світової економіки завершило період надзвичайно високих цін, підтримуваних відкладеним попитом після пандемії, очікується, що прибутки виробників будуть низькими», – йдеться у повідомленні.

Fitch прогнозує, що глобальне споживання сталі у 2022-му знизиться на 60-65 млн т, а рівень використання потужностей впаде до 77% з 80% минулого року. При цьому 20-30 млн т із зазначеної кількості припаде на Китай, який щорічно скорочує виробництво сталі.

«Перспективи сталеливарних компаній Європи залишаються похмурими на фоні високих цін на енергоносії, майбутньої рецесії, зниження довіри споживачів та необхідності розгалуження ланцюжків поставок для металургії. З іншого боку, настрої покращилися для ринку Туреччини, Бразилії, Індії та Північної Америки на фоні державної підтримки інфраструктури та протекціонстських заходів», – резюмує агентство.

За прогнозами WorldSteel, у 2022 році світове споживання сталі впаде на 2,3% в порівнянні з 2021-м – до 1,796 млрд т. У 2023 році очікується зростання споживання сталі на 1% – до 1,814 млрд т.

Джерело: https://gmk.center/ua/